Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen változásokat tapasztalt...

Milyen változásokat tapasztaltatok a hajatokon azok után, hogy átálltatok a natúr, szilikonmentes termékekre? És mennyi idő után volt érezhető a változás?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a hajas téma, sokat is törődöm vele, mert nekem fontos, hogy szép, ápolt, egészséges hajam legyen. Viszont nem túl tudatosan foglalkoztam a témával eddig. Általában random mód vettem minden hajápoló terméket, ami megtetszett és amiről jókat olvastam, azt megvettem, ha az ára is korrekt volt. Így aztán elég sok nem természetes anyagot tartalmaztak eddig a hajápolóim.


Szeretnék átállni a szilikonmentes, természetesebb hajápolókra, ha a mostani készlet kifogy itthon.

Előtte azonban kíváncsi lennék, mire számíthatok majd.

Ti milyen változásokat tapasztaltatok a szilikonmentes termékekre való áttérés után? És mennyi idő után? Az alverde szilikonmentes hajápolói pl. jók?



2013. jún. 2. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt túlságosan nagy probléma a hajammal, azon kívül, hogy nem nőtt olyan gyorsan, mint ahogy én szerettem volna, ezért átálltam szilikonmentes samponra, balzsamra, hátha attól jobb lesz. Kb 3 hete használom és én meg vagyok vele elégedve, igaz, hogy kicsit szárazabbnak éreztem a hajam utána, így elkezdtem pakolásokat gyártani magamnak itthon, amit most már rendszeresen felkenek a fejemre (rici, olíva, rozmaringolaj és társai), és pont most néztem, hogy rengeteg babahajam van, a hajam szép fényes, és a lófarkam is sokkal vastagabb mint volt :D eddig ha összefogtam a hajam olyan volt az egész mint egy kis tincs, most meg tök vastag ahhoz képest...
2013. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én semmilyen változást nem tapasztaltam. Muszáj volt átállnom a szilikonmentesre mert hennát használok, de semmi változást nem vettem észre a hajam szerkezetén, mivel addig is nagyon odafigyeltem az egészségére, rendszeresen volt vágva és nem gyilkoltam hővel. Ha valaki nem figyelt a hajára és a lekopó szilikon alatt egészségtelen volt, az gondolom elégé meg fog lepődni a haja valós állapotán.

Az Alverdéért én nem rajongok, de minden ember haja más, lehet neked beválik. Az én derékig érő dús hullmáos hajam mosás utáni kibontására nem felelt meg egy balzsamjuk sem igazán.

2013. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Utolsó, te milyen márkájú terméket használsz most?

Eddig csak egy szilikonmentes hajvégápolót próbáltam az alverdétől, az egész jó volt, bár szilikonos balzsam-pakolás mellett és nélkül biztos mást mutatna ez is. Sajnos nincs túl sok pénzem és a lehetőségem is igen szűkös, mert kisvárosban élek, így akármilyen terméket nem tudok megvenni, mert sok nincs is. Az alverde viszonylag jó áron van, ezért gondoltam erre.

2013. jún. 2. 14:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg akkor, vannak akiknek bejött :) Bár akkor már inkább az Alterrát ajánlanám Alverde helyett, ugyanaz az ár és szerintem valamivel jobb volt.

Hát szilikonos sampon-balzsam páros mellé a szilikonmentes hajvégápoló tényleg nem mérvadó :D

Én netről rendelek Faith In Natue termékeket, hát igen ezek drágábbak, de fele annyit használok belőle mint az előtte lévő Alvedéből/Alterrából, így nekem hosszútávon megéri.

2013. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én Balea szilikonmenteseket használok. Mivel alapból zsíros a hajam ezért ez nagyon jó neki. Kevésbé zsírosodik mint régen a szilikonos vacakoktól.
2013. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzátenném, hogy a Balea balzsamok többségében meg hidrogenizált fehérje helyettesíti a szilikont, ami szinte full ugyanaz, csak a legtöbb ember a szilikonra összpontosít csak.
2013. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak teljesen igaza van. Ha nincs benne ez, akkor van más káros. Olyan, mint az ammóniamentes hajfestékek, amikben ammónia nincs ugyan, de egy maróbb! anyag igen :) Azért gondolkozz el azon, miért OLCSÓ a Balea például. Próbálj meg arany középutat választani a természetes és nem roncsoló, de mégis valóban tápláló hajkütyük között. Mindenben van valami, ami nem teljesen természetes, de nem mindegy, hogy mi. Próbáld ki a Biolage-t. Nem olcsó, de nem is teszi tönkre a hajadat. Boltban természetesen nem kapható, csak fodrászoktól vehetsz vagy a neten.
2013. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam régebben. Mindenkinek más jön be, nem egyformán reagál rá az emberek haja. Samponból szilikonmentest (és nagyrészt szulfátmentest) használok inkább, mert nem zsírosítja úgy a hajat. Viszont balzsamból és egyéb ápolókból nekem inkább a szilikonos vált be. Fenék alá érő, rengeteg, enyhén göndör hajam van. A szilikonmentes termékek használatától sokkal szárazabb volt, napi szinten olajoznom kellett, hogy könnyebb legyen fésülni és ne törjön annyira. Még az olaj ellenére is folyton vékonyodott el a vége, pedig 2-3 havonta vágva volt, kicsit tört is. Nem arról van szó, hogy azért, mert hirtelen lemostam a szilikonokat, és amiatt volt, mert nem 2 hétig vagy 2 hónapig, hanem 2 évig nem használtam szilikont. A Fructis Tápláló Ápolás volt a kedvenc szilikonmentes balzsamom. Mikor elkezdtem használni 500 Ft körül volt, utána meg 900 Ft körülire felment az ára. Egy flakon az én hajamra 4 mosásra elég, úgyhogy drágának tartottam, ezért váltottam vissza szilikonos termékekre (ez volt kb. 2-3 éve). Hát egy felüdülés volt, hogy mindig csúszós a hajam, nem kell tépni a fésűvel (ezáltal jóval lecsökkent a károsodás), mert simán siklik benne a fésű, nem törik, a vége is megvastagodott, sokkal könnyebben tudtam növeszteni. Azóta sem tágítottam a szilikonos hajvégápolóktól, kifésülőktől és balzsamoktól.
2013. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szilikonmentes balzsamokat és olajakat használok. Kókusz és argánoljat. Samponból Alverde sörös samponját, ami ugyan férfi sampon, de meglepően jó, vagy a Dulgon kids sampont szoktam. Balzsamnak szintén Alverde amarántos balzsam, vagy a Balea kókuszos balzsamja. Nekem teljesen megszűnt a hajtövem zsírosodása, amit korábban a szilikonos samponoknál tapasztaltam. Valamint megszünt a hajam gubancolódása, töredezése. Úgy vettem észre, hogy a szilikonos hajvégáplókkal egyfajta mókuskerékbe kerül az ember. Kenem, fújom, kenem és valahogy a hajam mégis száraz marad, majd kezdődik elölről minden. Úgyhogy én összességében nem bántam meg, hogy átálltam.
2013. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor egy próbát megér. Ha kifogynak a jelenlegi hajápolóim, átállok szilikonmentes termékekre. Ezeket nem szeretném kidobni, ha már egyszer megvettem, az az 1-2 hónap már nem sokat számít gondolom, de ha kifizettem, elhasználom.

Az alterrának utánanézek, aztán majd kikísérletezem, mi válik be. :)

2013. jún. 2. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!