Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik az a jobb a hajnak, a...

Melyik az a jobb a hajnak, a szilikonos, vagy a szilikon mentes hajápolók?

Figyelt kérdés
Több hónapig szilikonmentes samponon és balzsamon éltem, de kb. 1 hónapja visszaszoktam a szilikonra. Lényegében a mentes hajápolás jó volt, csak egy kicsit szárította a hajam, és a szokotnál is jobban szállt. Most a hajam szép sikamlós, fényes, könnyen fésülhető a szilikonoktól. De félek, hogy mi lesz ebből, nagyon káros a szilikon hosszú távon? Még az egy nagyon fontos tényező, hogy növesztem a hajam, nem tudom, ezt mennyire befolyásolja a szilikon.

2013. máj. 23. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szilikonos jobban bevált, de amit használtam, azt kivonták a piacról. A szilikonmentes feleannyit nem ér.

Te mit használsz?

2013. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én amikor szilikonost használok másnapra már összeáll, ronda a hajam, szilikonmentesnél nincs ilyen, kibírja a hajam 6-7 napig is. Szóval nekem az vált be.
2013. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be. Én mind a kettőt szeretem. Nem vettem észre a hajamon változást, pedig huzamosabb ideig használtam hol az egyiket, hol a másikat.
2013. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt talán érdemes elolvasni, itt szemezgettem a gugliban:

"Ha hosszú távon használunk szilikonos termékeket, akkor a szilikonos anyagok felgyülemlenek a hajon, akárcsak egy szigetelő réteg, bevonják a hajszálakat. Ennek következménye, hogy a különböző hajápoló szerek nem tudják kifejteni a hatásukat a hajszálakon, például a hajszínezők is emiatt kevésbé hatnak. Mindez azt is eredményezi. hogy a hajkorona kiszárad, fakóvá válik, és ez a hatás még nyilvánvalóbb vékony szálú, kis térfogatú haj esetén."

2013. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, kinek mi a jó. Én 2 évig használtam csak szilikonmentest, szárazabb volt a hajam és ha nem olajoztam be nehezebben kezelhető, sokat kellett vágni, mindig hamar elvékonyodott a vége, így nem tudtam igazából növeszteni. Már 2-3 éve visszatértem a szilikonos balzsamokhoz, kifésülő sprékhez, szérumokhoz. Azóta rengeteget nőtt a hajam még gyakori vágás mellett is, mindig selymes, csúszós, könnyen kezelhető. Most fenék alá ér, teljesen egészséges és dús. Szerintem azért jobb nekem a szilikonos, mert jobban megvédi a hajvégeket az elhasználódástól, fésüléstől keletkező sérüléstől (mivel hogy könnyebb fésülni tőle), és nem szárad ki. A szilikonmentes balzsamoknak nagyjából annyi a hatása, mintha szinte semmit sem kentem volna rá. Samponból szilikonmentest szoktam venni, igazából nem is tudatosan, csak amik jobban beváltak márkák azok szilikonmentesek.

Ha ez megnyugtat, többeknek térdig meg bokáig érő egészséges haja van úgy, hogy szilikonos termékeket használnak, szóval ennyit arról, hogy hosszútávon káros. :D

2013. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló által linkelt szöveghez tennék hozzá annyit, hogy a szilikonok nem kicsi része vízben is oldódik, a többit pedig feloldják a samponban lévő szulfátok és más tisztítóanyagok, szóval nagyon ritka eset, hogy lerakódjon a hajra. Leginkább akkor fordulhat elő, ha szilikonos termékeket használsz szulfátmentes samponnal (a legtöbb samponban van szulfát). Ilyen esetben is elég 1x megmosni szulfátos samponnal, és rögtön leoldja a szilikonokat, szóval a probléma egy hajmosással megoldható. Vannak direkt ú.n. "clarifying", "mélytisztító" samponok is erre, de a sima is jó.
2013. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
2 éve szilikonmenteset használok, közben vállig érő hajamat derékig érőre tudtam növeszteni. A szilikon csak azoknak kell, akik nem tudnak gondoskodni a hajukról és műanyag borítás kel rá.
2013. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem ezt a blogot érdemes elolvasnod. hasznos dolgokat találtam itt, most váltok szilikonmentes termékekre:)

[link]

2013. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!