Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan használjam a kókuszolaj...

Hogyan használjam a kókuszolajat a hajamra?

Figyelt kérdés

Milyen változásokat észlelhetek a hajamon, és mennyi idő elteltével?

Tényleg használ?

Nekem száraz, szálas, töredezett a hajam...ugye javulni fog a helyzet?



2013. jún. 15. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy kezdtem a kókuszolaj-használatot, hogy előtte vágattam kb. 10 centit a hajamból, javaslom, hogy te is vágass valamennyit.

Én már az első használattól észleltem a csodás puhaságot, és a korpásságom is eltűnt.

Úgy használom, hogy aznap mikor megmosnám a hajam, bekenem jó vastagon kókuszolajjal (ezt nem feltétlenül kell utánam csinálnod, mert azért nehézkes lemosni), nem tekerem be semmibe, csak úgy hagyom. A tövekre is kenhetsz, de oda tényleg ne sokat, mert utána ha nem tudod rendesen lemosni, zsíros hatású lesz a hajad. Szóval úgy hagyom pár órát, 1-4 óra hosszát kb. Utána jó alaposan megmosom a hajam, sokkal könnyebb kimosni, mint a ricinusolajat, de azért legyél alapos! Kb. heti, kétheti egyszer szoktam bekenni vele a hajam.

A hatása:

- csodás puhaság

- a hajam nem áll szét

- sokkal lassabban töredezik

- vasalás sem árt neki annyira

- nőni nem nő tőle semmit, ugyanúgy nő a hajad, mint alapból nőne

- megszünteti a korpát és a fejviszketést

- könnyen kifésülhető a hajam

Úgyhogy én csak javasolni tudom. Tapasztald ki, hogy neked jó lesz-e, lehet, hogy neked jobban zsírosítja majd a hajadat, akkor kevesebbet tegyél rá. Bőven elég heti egyszer, ha ritkábban kened fel is hatásos. Én nem szoktam letakarni semmivel a hajam, felkenem és felcsatolom. Alapos mosás és voilá :) Csodás hajkorona.

Februárban voltam utoljára vágatni, azóta használom a kókuszolajat, és alig van töredezett hajvégem.

Remélem segítettem. Sok sikert!

20/L

2013. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam úgy, ahogy az első válaszoló írta, de én úgy nem szeretem. Most már ritkán használom, régebben többet szoktam. Mosás előtt a hajamra nyaktól lefelé teszek annyit, hogy éppen kicsit zsírosnak tűnjön. Ezt akár mosás előtti nap is szoktam, mert úgyis kontyban hordom a hajam, nem látszik. Simán megmosom, nem is teszek sampont a hajvégekre, csak esetleg a hab ahogy átmegy rajta öblítéskor. Máskor mosás után vizes hajra teszek keveset (pár cseppet vagy fél körömnyit, tényleg minimálisat, pedig fenékig érő dús hajam van), ez is nagyon hatásos.

Vágni viszont mindenképp kell, mert ami már elvékonyodott és törik, azt semmi sem fogja helyrehozni. Ez is csak megelőzi vagy lassítja a töredezést.

2013. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat! :)

Annyi kérdésem van még, hogy mindegy, hogy milyen kókuszolajat veszek? Igazából sütéshez lett véve és beugrott, hogy hallottam, hogy jó hajra is :D

2013. jún. 16. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!