Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az öreg nénik miért vörösre...

Az öreg nénik miért vörösre festik a hajukat?

Figyelt kérdés
Ez már régebben is feltűnt, de nem nagyon találtam rá magyarázatot. Valahogy az idős nénik (értsd: 60+) szinte mindegyike a vörös valamely árnyalatára festi a haját általam ismeretlen okból kifolyólag. Ez a festék lenne a legolcsóbb?

2013. jún. 25. 02:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem még a kommunista időkből maradt ez a beteges szokásuk.


De lehet ez a sztenderd náluk. Ipari szabványa az öregasszonyoknak.

2013. jún. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
A vörös még hagyján, de a lila.....
2013. jún. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Én múltkor ciklámen (!) hajú nénit láttam. Nem vörös, nem lila, hanem az az igazi rikító ciklámen.
2013. jún. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Többségük gondolom merésznek találja a pl. szőkét. Az ősz hajra ráfestve meg még a sima barna hajfestéknek is vöröses árnyalata lesz. Anyukám is hiába vesz pl. közép szőkét vagy világos barnát, vörös lesz tőle. Egyébként a mahagóniféle vörös szerintem nem vészes. Én a piros és lilás vöröstől akadok ki. Az nagyon idétlenül hat egy idősebb nénin. Valahogy nem passzol a korosztályhoz a színvilág.
2013. jún. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is feltűnt, dögösnek akarnak látszani talán? Remélem nekem sikerül majd barna maradnom festékkel is.
2013. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Van, akinek jól áll. De aki maga pacsmagolja magát bolti festékkel, az hamar kopik, kifakul és akkor lesz narancsos meg rózsaszín. A vörös szín fakul leghamarabb, aki karban tartja magát, fel sem tűnik. Meg aztán megrekedtek annál a szintnél, hogy hajfestés: színes legyen, mint 10 éve, amikor minden csaj vörös volt.


Anyám egyébként barnára festeti a haját hathetente, sokan nem is tudják, hogy már hófehér lenne a haja, más ismerőseim meg nem is festik. Nekem jó lesz a szőke is, ha megőszülök :)

2013. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

én is ezen gondolkozok már egy ideje

tegnap anyummal mentem kecskemétre és 1 óra alatt kb. 20 vörös hajú nénikét láttunk

a nagykőrösi tesco-ban meg van egy lila hajú idősnéni mint eladó

hát remélem én nem leszek ilyen ˝merész" idősebb koromban

2013. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha jól tudom, a lila elszíneződés valami hamvasító sampontól van, amit az idősek használnak....
2013. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, de nagyon unalmasak már a vörös hajjal, és ráadásul szinte mindegyiknek rövid és göndör,


hát nekem szőke lesz a hajam idősen :)

2013. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is filozofáltam :D Mikor ők fiatalok voltak, még nem volt ilyen fejlett a hajfestés, volt 1-2 márka és azokból az alapszínek. Szőke, fekete. A vörös később jött, aztán ez kuriózum nekik, "újdonság". Csak szegények nem tudják hogy az ősz hajon minden rikító lesz a szó szoros értelmében, ezért még a legsötétebb vöröshöz is kell keverni valamilyen természetes színt, pl. barnát. Úgí 1-1-es arányban.
2013. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!