Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás után miért...

Borotválkozás után miért sebes és hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Leborotváltam magam odalent. Másnap azonban tiszta piros lett, sebes és eléggé érzékeny, fáj. Mit tudnék ez ellen tenni, és miért lett ez?


2013. jún. 27. 11:40
 1/6 anonim válasza:
Lehet hogy nagyon érzékeny a bőröd, vagy szimplán rossz a borotvád. Cseréld le, ha így is rossz, válts másra. Én szerintem a gyanta jobb, igaz, hogy fáj úgy néhány percig, de 2-3 hétre el is felejtheted. Egész jó áron lehet már gyantakellékeket kapni, de ne feledkezz meg az utóápolásról. (Remélem segítettem. HAJRÁ!)
2013. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Érzékeny a bőröd. Tenni nem sokat lehet ellene, maximum annyit, hogy keresel valami érzékeny bőrre való testápolót, és azzal bekened.

De sajnos nagy valószínűséggel minden egyes borotválkozás után ugyanez fog történni.

2013. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. jún. 27. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van mindig, a lábamon is... néha jobban bepirosodik, néha kevésbé...

Kozmetikus javasolta, hogy előtte bőrradírral és/vagy luffával dörzsöljem jól át, gyakrabban cseréljek borotvát, mert az életlen is irritálhatja, ha huszonötször kell áthúzni, hogy leszedje, utána pedig hintőpor vagy 100% aloe verás gél, és utána minden nap (1-2 nap múlva, ne az nap) luffa és/vagy bőrradír :)

De még tesztelés alatt áll nálam ez a dolog :)

2013. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem bevállt, hogyha gyakrabban borotválom akkor már egyáltalán nem vagy csak alig pirosodik ki. Használj rá arcszeszt borotválás után, aftershavet is ha mégis sebesedik.
2013. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát első sorban válts borotvát, emellett próbálkozz borotva habbal. De vannak olyan tusfürdők amik borotvahabként is funkcionálnak. (NIVEA) Remélem segítettem, sok sikert!
2013. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!