Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudtok ajánlani az egészsé...

Mit tudtok ajánlani az egészséges haj érdekében?

Figyelt kérdés

Már régóta szőkítem. Most le is kellett vágatni elég sokat belőle (vasalni, dauerolni vagy más módon károsítani nem szoktam, csak szőkíteni). A lapockám aljág érő hajam, most áll alá ér elől, hátul rövidebb. Szeretem ezt a hajam is, de szeretném ha hosszabb és egészségesebb lenni. De félek, hogy megint elvékonyodik, eltörik és megint az olló lesz a végső megoldás.

Mit tudtok javasolni?

Arra gondoltam hennával fogom festeni és nem használok kémiai samponokat, balzsamokat.


2013. júl. 17. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a henna, a tiszta henna csak és kizárólag vörösre fest? Én hennázom a hajam, elég sok mindent tudok róla, bármi kérdésed van vele kapcsolatban írj nyugodtan.

Egészséges haj. Mindenek előtt azzal kezdeném, hogy ez hónapok, hacsak nem évek, mire az embernek olyan egészséges haja nem lesz, amire vágyik. Tudom, mert én tavaly kicsit elhanyagoltam, többször kellett belőle vágatni 5 centiket, és most 1 évvel később érzem, hogy rendbe jött és megindulhat a hajnövesztős projekt.

Amit én csinálok: minél több zöldség, gyümölcs, fehérje főleg tejtermékek formájában (nem igen eszem húst), illetőleg némi plusz vitamin. Ez javarészt B-komplex, de pár hete elkezdtem szedni kovaföld kapszulát is. Külsőleg egyáltalán nem veszem igénybe, festeni ugye hennával, de sosincs szárítva, hajvasalóm egyáltalán nincs (szögegyenes hajam van), göndöríteni sem szoktam semmilyen módon. Hajkefém is vaddisznósörte. Amlaolajat használok minden hajmosás előtt, ez 2-3 órán át van rajta. Jelenleg gyógynövényes sampont használok, de vasárnap festek hajat és akkor majd babasampont fogok körömvirágteával felhígítva. De jó még a csalán, zsálya, mezei zsurló, ezek mind nagyon jót tesznek a hajnak. Tekintve, hogy a hajvégeim szárazak, ezért vagy Alverde hajvajat, vagy finomítatlan kókuszolajat kenek rá, épp csak egy keveset, amennyit beszív. Mikor melyiket. Kb ennyi. A lényeg tényleg az, hogy realizáld, nem egyik napról a másikra megy ez, hanem minél több roncsolt hajtól megszabadulni (ez a Te esetedben még minimum 1 hajvágás lesz), és türelmesen várni. A szép hajért viszont meg kell küzdeni.

2013. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az idő az mindegy, én ráérek.

Szerinted akkor mivel fessem a hajam, hogy szép szőke maradjon, de ne is nagyon vegye igénybe?

Ilyesmi az eredeti színe: [link]

2013. júl. 18. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kamilla-citrom egyveleget rákenni és kifeküdni vele a napra. Az nagyon szépen kiszívja a színét ,csak ez ugye télen annyira nem megy. Persze a kamilla-citrom az napsütés nélkül is mehet, de sokkal kevésbé hatásos, mint maga a napfény. Viszont neked alapból is szép szőke a hajad, én a helyedben nem nagyon ragaszkodnék ahhoz a szőkítéshez, mert ez nagyon szép szín alapból is.
2013. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nagyon emberfüggő is, nekem volt durva ombre hajam (derék alá érő hajam van) mikor az alsó fele platinaszőkére volt szivatva, aztán visszafestettem barnára és most újra szőkítve van, de ezen kivül is nagyon sokszor festettem már és olyan a vége, mintha pár hónapja vágták volna le... :/ A Müller-ben kapható hajvitamint egy ideig szedtem, lehet az segített, próbáld ki esetleg... vagy a nagy kiszerelésű Kallos hajpakolásokat, azok is használnak szerintem :)
2013. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne mosd a hajadat meg ne is fesd nekem gyönyörű fenékig érő természetes hajam van és ez a titkom. Csak vizzel átöblitem semmi sampon festek vegyszer és a csodájára járnak
2013. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!