Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Töredezett hajra mit ajánlotok?

Töredezett hajra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, töredezett hajra mit ajánlotok? Használtátok a 2 sampon közül valamelyiket? ez az egyik: Dove Nourishing Oil Care Shampoo és ez a másik: Gliss Kur Ultimate Oil Elixir Sampon

Nektek melyik vált be jobban, ha használtátok már? Tudtok más egyéb ötletet a haj töredezettség ellen?



2013. aug. 12. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A haj töredezésénél nem a sampon ami igazán számít, hanem az ápoló szerek (balzsam, pakolás, hajvégápoló stb.), na meg a rendszeres vágás. Első lépésben a töredezett végeket le kell vágatni, mert ezt már "meggyógyítani" nem lehet és csak megterheli a hajat. Ezután oda kell figyelni a haj megfelelő ápolására, hidratálására. Én mindig használok kimosandó balzsamot és olyat is amit nem kell kimosni, hajvégápolót és hetente kétszer olajos pakolást (kókuszolaj). Ezen kívül nem festem, nem vasalom, ritkán szárítom és kíméletesen fésülöm. Rendszeresen szedek még emellett hajvitamint is (dm-es).

Nekem így szép és hosszú a hajam, pedig vékonyszálú.

2013. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel nekem zsíros is a hajam így a fodrászom azt mondta h a balzsamot inkább kerülje, de akkor milyen hajvég ápolót vagy hajpakolást ajánlotok?
2013. aug. 12. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kerülni a balzsamot, csak a hajtövekre nem szabad használni, csak a hajad alsó 2/3-ára. A gliss kur és a kallos termékei jók, ezeket szoktam használni, valamint a különböző olajakat pakolásnak, mint pl a kókuszolaj, olívaolaj.
2013. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen hülye fodrászt -.-ˇˇ tuti gyorstalpalón végezte, keress egy igazán jó képesítésűt!

Balzsamot mindenképpen kell használnod, csupán a fejbőr kezelébe ne tedd. DE! sajnos ami egyszer eltört vissza nem fog forrni, szóval attól mihamarabb meg kell szabadulni, hogy ne törjön feljebb, majd az egészséges részt ápolgasd balzsammal, hajvégápolóval.

2013. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is fodrász vagyok.Valóban elég hülyeség olyat mondani, hogy ne használj balzsamot.

Zsíros hajra én a gyógynövényfőzeteket kedvelem a legjobban, olcsóak a hozzávalók és könnyen elkészítheted magadnak.Nézz utána melyik növény jó zsíros fejbőrre.

Mindenképp le kell vágni a töredezett hajvégeket, ahogy már írták előttem, használj balzsamot, csak a hajtövet hagyd ki.

Próbáltam már sokfélét, de jobban jársz egy Kallos pakolással mint valami drága kencével, mert sokban nem marad el a hatása.

[link]

Hajvégápoló olajnak ricinusolajat és kókuszolajat használok, csak a végekre rakok és nem mosom le, valamint pakolást is szoktam készíteni, a fent linkelt pakolásba(szép szóismétlés:D) teszek kókuszolajból és ricinusból, felkenem és a hajamon hagyom minimum egy órára.

Te a hajtövekre ne tedd, csak a hosszára.

Ha kicsit melegíted az olajokat könnyebben beszívódnak.

Sok sikert!

2013. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Alverde termékei is jók, a samponját is használom és a legjobb balzsam közülük szerintem:

[link]

2013. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!