Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házi hajpakolásokat...

Milyen házi hajpakolásokat ajánlotok száraz, töredezett hajra?

Figyelt kérdés
Festem a hajam, és sokszor vasalom is. Igy hiába szép hosszú, mert száraz, fénytelen és töredezett. Akinek hasonló a haja írja le a tapasztalatait, tanácsait kérlek! Ricinus olajat próbáltam már, de nagyon hullott tőle a hajam és semmi változást nem vettem észre rajta, szóval abbahagytam. Valami más hajpakolás esetleg, ami itthon is található dolgokból összeállítható?
2013. jún. 3. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha töredezett a hajad, akkor először vágasd le azt a részt, majd pedig hajmosások előtt masszírozz a hajadba extra szűz olívaolajat. Keverhetsz hozzá tojássárgáját, natúr joghurtot és mézet is. Ez mind jó a száraz hajra. Szépen hidratál és megelőzheted/kitolhatod vele a töredezést is.

Olívaolaj helyett használhatsz szűz kókuszolajat, mandulaolajat vagy argánolajat is.

2013. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ami egyszer eltört vagy már menthetetlenül száraz azt szépen le kel vágatni, mert helyre már nem jön csupán még feljebb fog törni.

Én is az olívát ajánlanám vagy az argánt :)

2013. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fentiek mellé még tudom ajánlani a tejpakolást, minél zsírosabb tej annál jobb. Célszerű fürdés közben feltenni mert csöpög.
2013. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tejproteines Kallos vagy Serical Latte pakolás.

Argánolajos Balea vagy Schauma spray.

2013. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Köszönöm, hogy lepontoztatok, mert azt írtam, hogy a menthetetlen hajat le kell vágni :D imádom a magyar mentalitást <3 ha nem azt mondják, amit hallani akarunk akkor nem is érdekel minket.....egyébként meg adtam tanácsot is, így nem értem miért is nem volt hasznos.
2013. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
biztos olyan pontozott le téged, akinek már a haja vége olyan 6-7 cmen olyan mint a seprű, és eszeveszetten próbál keresni megoldást rá :) pedig mennyivel szebb a haj is, ha megszabadítják a megterhelt, töredezett résztől. vissza kell növeszteni, nem hajt a tatár, és jobban kell rá figyelni, több vitamint bevinni a szervezetbe, mindenféle kenceficéktől megkímélni, nem formázgatni minden áldott órában, megfelelően ápolni :)
2013. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Clau555 válasza:
nekem is nagyon töredezett és száraz volt a hajam,ami nekem segített piros Elseve balzsam és narancssárga gliss kur spray töredezett hajra,remélem segítettem:)
2013. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Druxy96 válasza:
persze, hogy hullott a hajad a ricinustól... kihullajtja azokat a hajszálakat, amik hamarosan úgy is kihulanának, mert élettelenek, roncsolódottak. A ricinus csak felgyorsítja a természetes folyamatot.. Aztán segít új babahajszálakat növeszteni. Nekem 2x annyit nőtt a hajam mikor használtam, mint mikor nem. Használd nyugodtan. Vágasd le a hajvégeid és segít gyorsan visszanöveszteni azt a 3 centit. :)
2014. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt is olvastam sok helyen, de én többször is próbáltam, pont emiatt, mondván hogy csak kihullik a fölös, de kb 1 hónapon keresztül csináltam heti 2x, és csomókban tartottam a hajam.. ami elég ijesztő tud lenni, ezért hagytam rá.:)
2014. szept. 15. 21:03
 10/10 Druxy96 válasza:

Akkor én is csak a kókusz olajat vagy az argánolajat tudom ajánlani. Bár azokat inkább csak hajvégekre.

Vagy esetleg tojásos pakolást próbálj meg. Felversz egy tojást és a hajadra kened :P Van aki tesz bele kakaót, mert sok benne a tápanyag. (mármint az igazi kakaóba! lidlbe lehet kapni holland kakaót, na az jóminőségű)

2014. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!