Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami káros hatása...

Van valami káros hatása annak, ha a hidrogén-peroxidot (hajszőkítő) a bőrömön használom?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ó semmi, csak kivonja a meszet belőle és várhatod míg nő új bőröd...konkrétan.semmi komoly.
2013. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amúgy azt tudod, hogy égési sérülést okoz?

Gondolom nem...

2013. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Használtam már, és nem lett a bőrömnek semmi baja, csak egy kicsit hámlott. A kérdést úgy értettem, hogy hosszútávon van-e valami rossz hatása, vagy ilyesmi.
2013. aug. 16. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Használtad már rajta és hámlott...

szerinted akkor hosszú távon mit okoz? Azt, hogy nem lesz bőröd. Ennyire nehéz megérteni, vagy mi?

Az a jó a GYK-ban, hogy itt gyakorlatilag szuper intelligensnek érezhetem magam és okkal.

2013. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A folyékony hidrogén-peroxidot fertőtlenítésre és a pattanások leszárítására használjuk helyileg.Állandóan nem.
2013. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg pl réz fólia marására....felettébb jót tesz a bőrnek.
2013. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Folyékony hidrogén-peroxidot és Kallos szőkítőport szoktam összekeverni, és semmilyen változást nem látok a bőrömön.
2013. aug. 16. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Jó, akkor hasznos. Csináld csak.

Ha úgy sem hiszed el, hogy tönkreteszi hosszútávon a bőröd akkor minek kérdezed meg?

2013. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én se értem minek kérdez az, akit úgysem érdekel a válasz.

Amúgy meg ha esze lenne elolvasná a wikipédiát:


"Vizes oldatai is bomlékonyak, és 30%-osnál nagyobb töménység esetében robbanásveszélyesek. A tiszta, alacsony hőmérsékletű hidrogén-peroxid bomlása aránylag lassú. A reakciósebességet nagy felületű szilárd anyagok, különösen nehézfémek és sóik növelik, vagyis katalizátorként viselkednek. Még az üvegfelület is gyengén katalizálólag hat rá, ezért tiszta, tömény oldatát polietilén, vagy paraffinnal bevont üvegedényben tárolják.


-O-O- csoportot tartalmazó vegyület. Általában különböző koncentrációjú vizes oldatban kerül kereskedelmi forgalomba. Erélyes oxidálószer, esetenként redukálószer. Könnyen bomlik, hőfejlődés kíséretében. Ruhán vagy más éghető szerves anyagon megszáradva tüzet okozhat. Hő, napfény és szerves anyagok hatására bomlik. A teljesen tiszta, szennyeződésmentes oldat stabil, elektromosan semleges."

2013. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!