Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túlzás lenne kétnaponta hajat...

Túlzás lenne kétnaponta hajat mosni?

Figyelt kérdés

Idáig igyekeztem csak minden harmadik nap hajat mosni, de már elegem van, a harmadik napon már nagyon igénytelenül nézek ki, összeáll tincsekbe, lapos, zsíros a hajam. Próbáltam már azt nyáron, hogy huzamosabb ideig, kb. egy hétig nem mosom meg, hátha segít, de nem vált be.

Úgy gondolom, akkor gyakrabban kéne hajat mosni, kétnaponta, ez ugye nem túl káros a hajnak?


2013. szept. 26. 05:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak még többet rontasz rajta. Hagyd meg a 3 napot, esetleg négyet. Ha túl gyakran mosod még jobban zsírosodni fog. Használ balzsamot és valamilyen sparyt, természetes módszereket is bevethetsz. Mikor elfogy valamid egy flakonnal, más fajtát használj, akkor nem szokja meg a hajad, hogy fél éven keresztül csak mondjuk syoss terméket használsz.
2013. szept. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már 1-2 éve három naponta mosom, de komolyan, UNDORÍTÓ, ahogy kinéz a hajam a 3. napon, igénytelen, ápolatlan.

Ráadásul rosszul is érzem magam a bőrömben ilyen hajjal. Szerintem sampont is fogok váltani, egyszer már egy másik problémámra bevált a Head&Shoulders, most is megpróbálkozom azzal.

2013. szept. 26. 06:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert tönkreteszed, és egyre jobban fog zsírosodni.
2013. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor rövid volt, én is kétnaponta mostam, most, hogy hátközépig ér, 3 naponta. Megfelelő sampon, balzsam, és nem károsodik a haj. De inkább megmosom, minthogy zsíros hajjal mutatkozzak, az igen el tudja rontani az ember kinézetét.
2013. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

másik kérdéshez már beírtam, de ide is illik.


Hülyeség ez az azért zsírosodik mert sokat mosod szöveg. Van akinek hormonális dolgok miatt zsírosodik (ilyen a kamaszkor is) ezt nem lehet ritka mosással kompenzálni. Pl legjobb barátnőm 2 évig heti 1szer mosott hajat mégis minden csütörtökre full zsíros volt neki. Én is mostam sokáig 4-5 naponta mégis ugyanúgy 2 napig bírja. Ha úgy érzed mosnod kell, mosd meg, de lehetőleg kímélő samponnal. + használhatsz szárazsampont is.

Amerikában mindenki naponta max 2 naponta mossa mégis ugyanolyan minőségű hajuk (hosszútávon is) van mint itt keleten, ahol a ritka tisztálkodás a divat.

2013. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha igényli a hajad, akkor nyugodtan mosd kétnaponta.
2013. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az hogy Amerikában mindenki naponta mossa ez egy hatalmas butaság..tipikusan a 'kolbászból van a kerítés ' hozzáállás.Ott is vannak igényesek,meg igénytelenek is..Amúgy meg Amerika nem csak az USA-ból áll,hanem ugyanúgy hozzátartozik pl. Chile is..már pedig arrafelé nincs pénzük az embereknek naponta pazarolni a vizet hajmosással...
2013. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szép is lenne, ha naponta mosnék hajat... :D Az a 4 óra száradási idő jól jönne délután, nem tudnék sehova menni. :D
2013. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7es.

amit írtam tapasztalatból volt és hidd el sok van belőle. Igen főként az USA-ra gondoltam, de Kanadában is hasonlóak a tapasztalataim.

2013. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EszK válasza:
Azóta változott valamit a helyzet a hajaddal? Mert én is kétnaponta mosom, egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele...
2014. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!