Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Volt valakinek hátránya...

Volt valakinek hátránya abból, hogy naponta, kétnaponta mosott hajat?

Figyelt kérdés

Annyit mondják már, hogy nem szabad ilyen gyakran hajat mosni, és szeretném tudni, hogy konkrétan miért nem. Veletek történt konkrétan olyasmi, hogy elkezdett hullani, korpásodni a hajatok, mert gyakran megmostátok? Vagy egyéb negatívumok?

Én gyakran mosom a hajam, de soha semmi hátrányát nem tapasztaltam (annak viszont igen, mikor csak heti 1x mostam). Akkor mégis miért mondják, hogy nem egészséges naponta, kétnaponta hajat mosni? Miben nem egészséges? Rákos leszek tőle vagy mi? (nem egy agresszív sampont használok, azt azért elmondanám és mindig, kivétel nélkül hígítom).


2013. márc. 7. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én amióta két naponta mosom még jobban zsírosodik, mint amikor egy héten csak egyszer mostam.

Viszont nekem zsíros korpám van, ez nem tudom hogy a sampontól van-e, amit használok.( Avon )

Amúgy szerintem bajod nem lehet belőle. Bár én ismerek olyan személyt aki minden nap mos hajat.

Ha jó sampont használsz, akkor biztos nem káros.

2013. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy mosás alkalmával annyi haj kihullik mint egy egész nap folyamán, így hamarabb maradsz majd haj nélkül. Ezen kívül a sampon és víz is szárítják a fejbőrt, ami nagyon nem tesz neki jót. Ilyenkor a fejbőr extra zsírt termel hogy helyrehozza a dolgot. Én mikor 3 naponta mostam akkor iszonyatosan zsírosodott a hajam... mostmár csak heti 1szer mosom természetes samponokkal, így nem zsíros sose.
2013. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem káros, viszont minél gyakrabban mosod annál gyorsabban kezd el zsírosodni,ami ha szeretsz mindennap hajat mosni nem baj.
2013. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kettes és hármas! Nem igaz, hogy attól jobban zsírosodik, ha gyakrabban mossuk, legalábbis nem mindenkinél! Ez egy régi tévhit, amit a bőrgyógyászok már rég megcáfoltak. Én próbáltam azt a "praktikát", hogy nem mosunk hajat, csak hetente, másfél hetente. Na akkor hullott igazán a hajam, de a zsírosodása elmondom nektek semmit sem javult. Ugyanúgy zsíros lett már a második napra. Vannak emberek, akiknél ez genetikailag ilyen, plusz a kamaszkor, fiatal felnőttkor is csak olaj a tűzre adott esetben a hormonok miatt. Bőrgyógyász mondta, és nem interneten olvastam...

A másik meg ez a hajhullás. Nem vettem észre, hogy több hajam jönne ki hajmosás közben mint egyébként. Sőt, a hajam szebb, mint valaha. Ez úgy hülyeség ahogy van. Azok a hajszálak hullanak ki, amelyek elöregedtek. Legalábbis egy egészséges hajnál. Arról nem is beszélve, hogy évek óta mosok ilyen gyakorisággal hajat, mégsem kevésbé sűrű. Akkor mégis mikor ér utol a kopaszság? Szerintem ez megint valami tévhit, amit valaki valamikor kitalált, aztán sokan elhiszik, csak épp senkinek nincs ezzel kapcsolatban tapasztalata. Olyan emberek válaszát várom, akik konkrétan személyesen tapasztaltak dolgokat, nemcsak hallottak ezt azt, meg hisznek ezt azt.

2013. márc. 7. 16:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan emberek válaszát várom, akik konkrétan személyesen tapasztaltak dolgokat, nemcsak hallottak ezt azt, meg hisznek ezt azt."


Honnan veszed, hogy ezek a válaszok nem személyes tapasztalatok voltak? :D

2013. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Kb 5éve minden nap mosom semmi bajom sincs tőle nem hullik jobban. Neked se lesz.. sőt én még egy nap 2× kivasalom, havonta festem és semmi.
2013. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Jelen!


Mindennap mosom. Akármit csinálok, akkor is, ha csak ülök a gép előtt reggeltől estig.

Festett, dús, erős szálú hajam van. Nem hullik jobban, sőt, szinte alig. (A lefolyó a tesóm hajával van tele mindig.)


Ebben az a logika, hogy ha én mindennap megmosom, mindennap kihullik X mennyiség. Ha a tesóm 3 naponta mossa meg, neki 3X hullik ki, mert a kihullott hajszálak belekapaszkodtak a fejébe, és mosáskor egyszerre jönnek ki.


De semmi logika abban, hogy jobban hullik, ha mosod. Nem a hajhagymákat téped ki, hanem a halott hajat masszírozod.


Azt meg még régen olvastam, hogy Amerikában naponta mossák a hajukat. Ha káros lenne, tele lenne a Discovery meg a BBC dokumentumfilmekkel a kopasz vagy zsíroshajú amerikaiakról.


A fejünk is mindennap izzad, és igenis van szaga. Télen a sapka alatt izzad meg, nyáron a melegtől. A hónaljunkból is kimossuk az izzadságot, a fejünkből miért ne?

2013. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden második nap mosom,(valószínűleg a hormonook miatt zsírosodik ilyen hamar)és a világon semmi baja nincsen. Nagyon szép egészséges a hajam. Talán néha az is a bajom, hogy már túl dús. :))))
2013. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem hülyeséget beszéltem,nekem is van tapasztalatom...minden második nap mostam,mert gyorsan zsírosodott,szép lassan áttértem arra,hogy 3 naponta, most ott tartok,hogy 4 naponta mosom csak,mert addigra kezd el zsírosodni. Úgyhogy igenis van összefüggés a zsírosodás és aközött,hogy milyen gyakran mosod.
2013. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül kétnaponta mosom, mert kevés hajam van és frissen sokkal normálisabban néz ki, valamint sokat edzem és az izzadástól hamarabb zsírosodik (nekem legalábbis). Most Bánfy hajhulláscsökkentő sampont használok, úgy vagyok vele, hogy nem árthat a hajamnak, ha minél gyakrabban kapja meg a benne lévő anyagokat, ez előtt pedig Balea szilikonmentessel mostam. Én így érzem jól magam. Van, aki megteheti, hogy heti egyszer megmossa, én nem tartozom közéjük :)
2013. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!