Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tojássamponnal kapcsolatban...

Tojássamponnal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Mostanában igyekszem elkerülni a kemikáliákat, vegyszereket, és minél természetesebb kozmetikumokat használni. Nagyon elterjedt az utóbbi időben az ekcémám és szinte minden kozmetikum csak ront rajta...

Hallottam hogy sokan használnak sampon helyett tojást. Nekem ez egy kicsit furcsa, de állítólag nagyon jó, ezért szívesen tennék vele egy kísérletet.

Első kérdésem, hogy a tojástól nem lesz büdös a haj? Ki lehet elég jól öblíteni belőle? Mennyi illóolajat kell hozzá tenni hogy ne legyen olyan átható szaga?

Biztosan elég jól tisztítja a zsíros hajat? Nekem elég durván zsíros szokott lenni, és félek hogy nem szedné ki eléggé a zsírt belőle. Egyébként nem zsírosítja még jobban a hajat?

Azt is hallottam hogy nem kell mellé balzsamot, ápolószert használni. Viszont nekem hosszú, vékony szálú, törékeny, ráadásul szőkített is a hajam, ezért a végei rettentően ki tudnak száradni és gubancolódni ha nem használok balzsamot. Mi a helyzet ebből a szempontból a tojássamponnal?

Hosszú távon milyen hatással van a hajra, egészségesebb, ápoltabb tőle? Milyen gyakran szoktátok alkalmazni?

Végül pedig tudnátok egy bevált receptet ajánlani nekem? Több félét is olvastam a neten, nem tudom melyik a legjobb.

Bocsánat a sok kérdésért, előre is köszönöm a válaszokat!:)


2013. okt. 25. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 1-2 alkalommal próbáltam, amikor elfogyott a samponom. Én is tartottam tőle eleinte, hogy nem fogja megtisztítani rendesen, de tévedtem. Én használtam utána hajpakolást, mivel azt mindig használok és szép tőle hajam.

Én csak néhány csepp teafaolajat raktam még a tojásba úgy emlékszem, annak érződött a szaga valamennyire, a tojás egyáltalán nem volt büdös.

Én úgy csináltam, hogy először a sárgáját, utána pedig a fehérjét kentem a hajamra, mert így könnyebb kimosni.

Hosszútávú tapasztalatom nincs vele.

2013. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ? És a fehérje nem csapódott ki a meleg víztől öblítéskor? Olvastam, hogy valakinek volt ilyen gondja.
2013. okt. 25. 11:27
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! nem kérdőjellel.:)
2013. okt. 25. 11:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a fehérjét felvertem és úgy tettem fel a hajamra, így könnyebb kimosni, és semmiképp sem meleg vízzel öblítsd ki, és akkor nem lesz baj. Legalábbis nekem nem volt. :)
2013. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.:)
2013. okt. 25. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz, sokáig használtam, de az a baj, hogy a szagokat (főleg nyáron) nem lehet normálisan eltüntetni, és nagyon büdös tud lenni tőle a haj (amúgy szépen tisztít).

Nekem pakolásként jobban bevált (előbb felteszem a pakolást, aztán hajat mosom egy natúr hajsamponnal, végül ecettel öblítek - nem nagyon szokott a szag a hajamban maradni, és nem fordul elő, hogy zsíros marad, míg a tojássamponnál megtörtént, ha nem mostam elég ideig).


Amúgy anno azt hiszem, úgy csináltam, hogy a fehérjét külön felvertem géppel, a sárgáját meg kikevertem egy kis szódabikarbónával és almaecettel, majd a fehérjéhez kevertem finoman, aztán uzsgyi a fürdőszoba, mert csak percekig volt szép habos (kiválóan tudtam samponként használni), utána összeesett, folyt.


Nekem is vékony szálú, törékeny volt a hajam, most hihetetlen erős és újra olyan vastag, mint tini koromban volt - igaz, ehhez az egészséges életmód is sokat hozzátett, anélkül nem ér a pakolás semmit.

2013. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*hajat mosok
2013. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

* azt, hogy "zsíros marad" nem szó szerint kell érteni, rosszul fogalmaztam :)

Nekem alapból inkább száraz a hajam, mint zsíros, szóval a tojással való hajmosáskor inkább csak zsírosnak tűnt, összetapadt a hajam, ha nem jól mostam ki, egybeálltak, ragadtak a tincsek tőle.

2013. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! Igen, én is a szagoktól meg az összetapadástól félek leginkább. Biztos jó pakolásként is, de én direkt a sampont szeretném kiváltani, mert nem nagyon bírja a bőröm a kozmetikumokat sajnos. Az egészséges életmód nálam is alap, igyekszem egészségesen enni, vitaminokat fogyasztani, mozogni stb.

Nekem sajnos mindig is ilyen vékonyszálú, semmilyen hajam volt, ezt örököltem apai ágon, úgyhogy az enyém sajnos nem fog megerősödni, megvastagodni semmitől.:( Csak azt szeretném elérni hogy ha már egyszer olyan amilyen, legalább egészséges legyen.

2013. okt. 25. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Neten nézelődj, azért manapság már lehet jó összetételű samponokat találni :)

Persze, nem lebeszélni akarlak, remélem neked beválik samponként, én kb. egy évig próbálkoztam vele, de csak nem sikerült megszoknom.

Az is igaz mondjuk, hogy a páromat sem akartam kínozni a szagokkal, nagyon érzékeny orra van :D Hatás szempontjából meg mondom, talán nekem még jobb is így, hogy pakolásként használom. De kinek mi, ki kell tapasztalni, hogy a jó neked.

2013. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!