Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik házilag elkészíthető...

Melyik házilag elkészíthető hajpakolások a legjobbak?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, mert én még sosem csináltam, és szeretném végre kipróbálni :)
2013. okt. 27. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a hajad (száraz, gyorsan zsírosodó, festett, töredezett stb.) Egy-egy hajpakolás jobb lehet bizonyos problémákra, de végül is bármelyik jó hatással van.


A legjobbak közé tartozik szerintem a méz. Önmagában is használható, csak felkened a teljes hajhosszadra még hajmosás előtt, rajta hagyod kb. fél óráig, aztán ki is lehet mosni.


A tojás (sárgáját) inkább házi tojássamponként jobb használni, de pakolásként is fent hagyhatod (fedd le a hajad utána, mert eléggé csöpög).


Ha száraz a hajad, akkor használhatsz joghurtot vagy tejfölt, nekem ezek váltak be.

2013. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a következők váltak be a száraz, törékeny, olykor (főként stressztől) elvékonyodó hajamra:


tojássárgája, banán, joghurt, kakaó, kókuszolaj, olívaolaj, majonéz, tejföl, méz


A mostani hajpakolásom (pár hónapja használom), vállig érő, dús (barna) hajra:


- fél-egész érettebb banán (könnyebb széttrancsírozni)

- 2 tojássárgája

- 3 ek. kókuszolaj (szerintem jobb az olívánál)

- 1-2 ek. kakaó (ez szép színt is ad a táplálás mellett)

opcionális: 1-2 ek. joghurt/tejföl/majonéz, 1-2 ek. méz (ha sok a törött hajszálad, ezzel vigyázni kell, mert hamar letöri őket, és csúnya lesz, inkább való egészséges hajra, erősítés céljából)


Korábban több mint 90 centis hajam volt, kezdetben szinte az egész ocsmányul el volt vékonyodva, törve (depresszív időszak után). A házi pakolások miatt majdnem nem vágattam le, annyira rendbe hozták :)

2013. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Zsíros, korpás hajra amúgy szódabikarbónát, tojásfehérjét, citromlét/ecetet ajánlanak, de rengeteg recept van neten biztos találsz a hajtípusodnak megfelelőt.

Csak a pakolás mellett a különféle öblítős "löttyökkel" is érdemes barátkozni, fokozzák a hatást.

2013. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!