Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kelést, hogyan tudnák a...

Kelést, hogyan tudnák a leghamarabb elmúlasztani?

Figyelt kérdés
Két napja nőtt az orrom ki és egyszer-kétszer megnyomkodtam, de próbálnám valahogy gyorsan elmulasztani..Utána olvastam milyen lehetőségek vannak, de hát nem tudom.. most várjak amíg el nem múlik?! Akkor mennyi idő, amíg elmúlik és utca képes vagyok? Mert az orrom hegyén nőtt ki..Ha még máshol lenne, nem is izgatna, de az orromon? :( Segítsetek mivel tudnám kezelni, vagy bármi ami ilyenkor jól jöhet!

2013. okt. 28. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy kelés,vagy egy jókora pattanás? Sajna nem mindegy,mert a kelés vagy furunkulus nagyon veszélyes ám,ne nyomkodd semmi esetre sem,kenegesd teafa olajjal,vagy találsz házi praktikákat,aminek a segítségével vissza tud húzódni,ha nem sikerül,akkor nyomd ki amikor már látod hogy a genny összegyűlt benne,de akkor is csak a a gennyes részt ne nyomd tovább ha már csak a vér jön belőle,aztán kezelheted gyógyszertárban lévő recept nélkül kapható hegkezelő géllel,vagy teafa olajjal. Vigyázz mert heges is maradhat,nem ártana egyébként megmutatni bőrgyógyásznak,ha olyan csúnya.
2013. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%-os folyékony hidrogén-peroxidot tegyél rá kötéssel a sebészeten is ezt csináljuk.Magától kigyűlik és erős fertőtlenítő is.
2013. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Igen biztos, hogy kelés. Nem olyan csúnya, csak előtte egy nappal már fájt, aztán elkezdett kidudorodni én erre kicsit megnyomkodtam, jött is belőle genny, majd így most ugyan olyan állapotban van, már talán kicsivel, de tényleg nagyon minimálisabban nem fáj.. de ugyan úgy piros és azért kellemetlen, ha hozzáérek.
2013. okt. 28. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Én napok óta kenegetem teafaolajjal, valamelyest összébb ment de még mindig nem múlt el teljesen. Mitől jön elő?
2013. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én tegnap kamillateával borogattam és mára már csak ilyen seb van.. De addig semmit nem csináltam vele, csak megpiszkáltam ..:) Állítólag azért, mert a bőr alatt begyullad egy tüsző, vagy valami és amiatt mélyebben van a pattanás, nem a bőr felszínén.:(
2013. okt. 29. 15:47
 6/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Ha utcaképes akarsz lenni, pancsolj bele az alapozókrémbe, vagy vegyél egy korrektort. (nekem a férjem is bele szokott nyúlni, mikor épp zavaró helyen van neki valami seb, pattanás, anyámkínja). Szóval, ápol és eltakar. :)
2013. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!