Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz, pattanásos és miteszer...

Száraz, pattanásos és miteszeres bőrre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A bőröm - különösen az arcomon - nagyon száraz, mégis tele van pattanásokkal a fejem, a nyakam, a hátam és a mellkasom.

Az arc a legsúlyosabb, ami emellett tele van miteszerrel is. Zavaró, hogy 21 évesen még mindig olyan pattanásos vagyok, mint egy 14 éves kamasz.

Amit eddig próbáltam arcra:


- Teafa olaj (irritálja a bőröm és csak csúnyább lett tőle. teljesen kivörösödött, csípett és viszketett)

- Aloe vera (ua., mint a teafa olajnál)

- Grapefruit olaj (ua., mint a teafa olajnál)

- Bőrfertőtlenítő (Ua.)

- Joghurt

- Erre kifejlesztett, drogériában kapható krémek, bőrradírok, tonikok, lemosók, tapaszok, ecsetelők

- Hideg-meleg víz váltogatással történő tisztítás

- Fogkrém

- Bőrgyógyász által felírt gyógyszer és arclemosó (semmi)

- Élesztő

- Méz és fokhagyma

- Csak vizet ittam, nem ettem se cukrosat, se olajosat (magvakat 2 éve nem eszem)

- Kozmetikus által felírt krém

- körömvirág (még több pattanásom lett)

- Neogranormon (Még több pattanásom lett és giga miteszerek).


A másik gond, hogy ha feszült vagyok, vagy valami rossz történik, vagy ha csak látom, hogy van egy nagyon nagy, nem bírom elviselni és kaparom.


- Kesztyű mindkét kézre (ez idegesítő)

- Amilyen rövidre csak lehet, levágom a körmeimet (ez némileg használ)

- Elfoglalni magam (ettől csak nem veszem észre, mikor csinálom)

- Pszichológus (még feszültebb lettem és még többet kapartam


Csak értelmes válaszokat szeretnék, komolytalanokat nem.

Előre is köszönöm!



2013. nov. 2. 17:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

hát ahogy látom már nagyon sok mindent kipróbáltál. én 18/L vagyok és én elmentem bőrgyógyászhoz, a harmadik bőrgyógyász tudott rendbe tenni.SOTRET gyógyszert írt fel, ez hosszú gyógyszeres kezelés de hidd el hogy megéri.félévig kell szedni, fokozatosan emeltük a dokival az adagot és tényleg bevált.nekem még a hajam és a körmeim is rendbe jöttek( körömrágós voltam nagyon). Igaz én 8 hónapig szedtem de csak azért mert fokozatosan hagytam abba.( 20mgról 10mgra csökkentettük a végén és fordítva emeltük az elején).De nekem nagyon bevált,most ugyan van pattanásom de csak egy kettő, de az arcbőröm a hátam is rendbe jött és tapintásra is sima lett az arcom.

Szóval szerintem ne add fel, kérdezd meg a bőrgyógyászt, hogy ezt a gyógyszert nem e javasolja, vagy valami hasonlót, mert ebből több féle is van csak más névvel.

remélem tudtam segíteni

2013. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a problémám, plusz még az is hozzájött az egészhez, hogy túlsúlyos voltam és gondok voltak a menstruációmmal. A nőgyógyászom elküldött hormonvizsgálatra, és kiderült, hogy eltérések voltak az értékeimben, ráadásul a petefészkem sem volt okés. Erre kaptam gyógyszert, és a pattik is elmúltak. Ha hormonális oka van, akkor a külső szerek nem fognak hatni. Én első körben a hormonjaimat nézetném meg. Még ehhez egy kis adalék: Akinek ez a gondja, az ált. hajlamosabb is az inzulinrezisztenciára, ami kezeletlenül cukorbetegséget okozhat. De nem kell túlsúlyosnak lenned ahhoz, hogy pcos-ed legyen. Mindenképp utánajárnék, jobb félni mint megijedni.
2013. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Javaslom Dr. Biszku Zsuzsa magánrendelésére elmenni. (Budapest). Ha rákeresel a nevére, megtalálod.
2013. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kaparás nem pszichológiai probléma, hanem tényleg viszket, meg valahogy tényleg idegesítő, mint a szúnyogcsípés.

Iszol-e tejet? Ha nem, abba kellene hagyni és kerülni a tejtermékeket. Fél év kell, míg kiürül a szervezetből. Dr. Biszku Zsuzsa is ezzel kezdené, meg Szendi Gábor is ír honlapján a tej és aknék kapcsolatáról, valamint a paleolit étrendről.

Valamint ajánlom a Scribd-en megtalálható Lucy Burney Hogyan erősítsük meg gyermekünk egészségét c. könyvét. It is a tej az egyik legfőbb allergén.

Nekem eddigi életemben kétszer volt tejelhagyásos időszakom (34 vok),legutóbb 2 hónapra testépítős tejsavókészítményeknek csábultam el, még a felkarom is pöttyös lett, mostanra tisztultam ki/le, és tuti, hogy a tejsavó készítmény volt az oka. Kipróbálhatod a csalántea ivást IS, a csalán az egyik legjobb méregtelenítő tea, (utána lehet olvsani, meg magamon is tapasztaltam) van egy kis antihisztamin, antiallergén hatása, lehet, hogy nem viszketnél annyira. De napi 2-3 evőkanálnyi száraz csalánból készült teát kell ehhez meginni.Egyébként olcsó a zacskós csalántea. Nem olyan nagy összeg.

2013. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok bőrgyógyász, de a [link] oldalon vannak viszketés elleni szerek, amik pattikra is jók lehetnek. Lassar paszta is érdekelhet talán (400 Ft a gyógyszertárban), de mint mondtam, nem vagyok bőrgyógyász, vagy talán már kaptái is ilyet.
2013. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az Ewofex nevű készítmény vény nélkül kapható, antihisztamin. A több hatóanyagot tartalmazó (180 mg-os) a bőr allergiás állapotával , úgymint kipirulás, ödéma és viszketés enyhítésére szolgál. A kevesebb hatóanyagot tartalmazót allergiára (szénanáthára, parlagfűallergiára) javasolják.
2013. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 k.veronika199 válasza:
100%

Ez egy nagyon kínos probléma én i évekig küzdöttem vele és nekem se használt se krém se kenőcs se semmi csak egy dolog egy belső megtisztulás ami tudom furin hangzik de így van. Én magammal nem voltam összhangba és ez a bőrömön látszott.

A sport segített. Nem tudom hogy te ezt mennyire tudod magadra vonatkoztatni de remélem segítettem valamit.

2013. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Eddig is köszönöm kedves válaszaitokat!

Köszönöm, hogy rendes válaszokat kaptam tőletek!

Thameliox: Az arcomon nem viszket a bőr. A tejtermékeket fokozatosan el fogom hagyni, ill. minimalizálni a bevitelt. (azonnal nem megy, mert nagyon szeretem a tejet és a tejtermékeket).


Intuitívcica: elmegyek a nőgyógyászatra, némi gondom úgy is akad ott, a menzesz miatt.

De előbb a bőgyógyászhoz fogok ellátogatni, ahogy a legelső kommentelő írta


k.veronika199:

Azon kívül, hogy naponta föl és le meg kell másznom egy (bosszantóan)hosszú lépcsősort, és mindig futnom kell a busz után, nem igazán sportolok. Butaságnak hangzik, de még ha egyedül is vagyok, szégyellek mozogni.

De erőt veszek magamon és kiválasztok valamit, ami bejön és elkezdem csinálni.


Ha lesz eredmény, fel fogom írni ehhez a kérdéshez kommentként. (Azt is felírom, ha nem változik semmi).


Addig is várom a további hasznos válaszokat!

Köszönöm!

2013. nov. 8. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:

bosszantóan hosszú lépcsősor :) én sokáig jártam autóval és egy idő után már alig vártam, hogy valamikor gyalogolhassak, meg sokan fizetnek konditerembelépőket, hogy egy kicsit taposhassanak. A mozgás kellene, napi 40 perc gyaloglás azért jó ha van.

A tejtermékek kerülését, minimalizálását azért vedd komolyan. Reggel inkább teát kellene inni, sütinek nagyon jó a mákos muffin (paleós recept), tízóraira meg inkább banán, meg egyéb gyümölcs. A levesek közül is inkább tej nélkül készített zöldségleveseket kell enni, nem tejfölös-tejes meggylevest. A töltöttkáposztát is meg lehet enni tejföl nélkül. Jégkrém már meg nem kell, mert ősz van már. Ilyenekre gondolok. Túró Rudi helyett inkább sötét csokit javaslok. Mensiproblémával kapcsolatban pedig talán már ismered a cickafark-palástfű teát (pl. Lady Ciklus tea) [link]

2013. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Béres Alexandrára otthon is lehet mozogni. Nem ciki. Hidd el, mások is szoktak. :)
2013. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!