Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Koszmós fejbőrre valami...

Koszmós fejbőrre valami természetes itthoni pakolás? Vagy sampon?

Figyelt kérdés

Koszmós a fejbőröm: [link]


nem ennyire durva, de eléggé zavaró, folyton viszket a fejbőröm és tele van a hajam ilyen pici fehér kloszmó darabokkal. 1000féle sampont próbáltam már ki és semmi nem hat.


2013. nov. 4. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sima koszmó, akkor étolajos áztatás után ledörzsölhető- pont úgy, mint a babáknak. Ha viszont olyan gyulladt, mint a képen, akkor az akár pikkelysömör is lehet, vagy bármi más bőrgyógyászati dolog és doki tud csak rá megfelelő kezelést ajánlani
2013. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazából nem ennyire gáz a helyzet mint a képen, és nekem nincs a hajam körül, csak a hajam alatt. és zöldes színű...
2013. nov. 4. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A zöld szín elég fura- a sima koszmó fehér, esetleg sárgás-szürkés. Érdemesebb lenne bőrgyógyász véleményét kérni szerintem. (Sima koszmóra sokan javasolják a Babe koszmó elleni samponját is, de ez nem túl olcsó és nem biztos, hogy nálad is segít- de talán egy próbát megér.)
2013. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha zöldes, az nem koszmó lesz valószínűleg. A viszketéssel, hámlással együtt inkább valami gombás fertőzésre utalnak, abból se a szokásos fajtákra, tehát a Nizoral sem fog használni valószínűleg (ha nem próbáltad, akkor ajánlom, hátha mégis).

Egyébként pedig ahelyett, hogy rákensz mindent, ami esetleg ront a helyzeten, keress fel egy szakorvost, aki ránézésre megmondja, mi bajod, és felírja a megfelelő szert.

Olaj lehozza a koszmót alapvetően, viszont a gombás, pikkelysömörös, ekcémás fejbőrön kifejezetten ront. A gombaellenes szerek a psoriasison súlyosbítanak általában, de az elocom sem biztos, hogy jót tenne. Egyszerűbb szakértőre bízni, mint kísérletezgetni, meg egy vagyont kidobni az ablakon feleslegesen.

2013. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászt javasolnék első körben.


A gyerekeimnek szokott előjönni a sapkás időszakban. Az olaj nekünk nem annyira vált be, viszont a babé koszmó elleni babasamponja igen. 2-3 használat után eltűnik a koszmó.

2013. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
20 éve van egy bőrbetegségem ( [link] ilyen. ez 3 hónapos korom óra van a tenyeremen és a talpamon végig nézték évekig az összes testrészemet, még kislábujjamtól a fejbőrömig hogy nem terjed-e tovább. de azt mondták hogy nem tudom magamat fertőzni vele, és valószínű hogy így marad örökre, de nem lesz már máshol. viszont arra gondolok, hogy lehet hogy most a fejbőrömön is kijön? nagyon félek, mert elég kellemetlen így is, és mindenhol megbámulják a kezemet is :/ ezt már elfogadtam, de nem akarom hogy tovább terjedjen. azt mondta 2 évvel ezelőtt a dokim mikor megmutattam neki a fejbőröm, hogy ez nem az a betegség, hanem koszmó, kenjem olajjal és fésülködjek gyakran, valamint használjak "darabos" sampont... az olaj egyáltalán nem volt jó rá, zsíros lett tőle a hajam, de nem csinált semmit a fejbőrömmel.
2013. nov. 4. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Babé sampon nagyon jó erre! Drága, de hatásos!
2013. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!