Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni hajtöredezés...

Mit lehet tenni hajtöredezés ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eleve száraz hajtípusom van pedig szoktam néha pakolásozni, száraz hajra való sampont és balzsamot is használni.. egyszer befestettem már a felééig lenőtt kb, de festés előtt is töredezett nagyon a vége.. amikor hosszabb volt sokat vasaltam nagyon csúnya lett a vége és rövidre vágattam a hajam, de akk is töredezett néha pedig jóval kevesebbet vasaltam a hajam.. kb havi 1 vagy 2 szer max 3szor ha kivasalom a hajam, de ink havi egyszer..van bnőm aki többet vasalja még is egészségesnek tűnik.. és sokszor van hogy nem hajszárítóval szárítom, de ugye a hideg miatt muszáj meg akk van vmi "formája is ".. nagyon seprűs nem puha , selymes hanem olyan kóc az egész.. hiába fésülöm.. meg van hogy 3-4 centik is letörnek :(

És ezért tűnik hogy lassan nő.. meg kb majdnem az összes hajszál végén van az a szétágazás, van hogy többszörösen is meg ilyenek.. nyár végén vágtam vissza 3 centit, most megint olyan 2őt visszavágok..de ha havonta vágnám az életbe nem nő meg.. hosszú hajat szeretnék.. mit tehetnék hogy ne legyenek ennyire gyengék? Am meg pont h dús a hajam, nem ritka, nem vékony..

17L


2013. nov. 21. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Először hozd rendbe a hajad, mert anélkül nehezen fogod tudni megnöveszteni.

Minden hajmosás előtt tegyél rá olívaolajat vagy kókuszolajat, majd 1 óra után mosd meg. Balzsamot mindig használj, illetve naponta hajvégápolót is. Vizesen soha ne fésüld ki a hajad hajkefével csak az ujjaiddal, törölközővel ne dörzsöld. Én a helyedben egyáltalán nem használnék hajvasalót. A barátnődnek szerintem teljesen más a hajtípusa. Tedd le és hidd el, hogy nélküle is simán elélsz. A hajadat viszont folyamatosan vágasd, amíg le nem nő a vasalt, töredezett rész. Ha kell, akkor havonta vágass belőle 1-2 centit. Szedj a hajadra valamilyen kapszulát, én a Das Gesunde Plus haar vital komplexet ajánlom, mert nekem ez vált be leginkább és egyél sok gyümit, zöldséget, gabonát. És ami a legfontosabb talán: igyál naponta minimum 2,5-3 liter folyadékot!


Ha már szép, egészséges a hajad, utána gyorsan meg lehet növeszteni, de előtte tényleg hozd rendbe :)

2013. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendben köszi.:) de szerintem az hogy ha nagyon ritkán vasalom v formázom az belefér az túlzás lenne tényleg h mindig
2013. nov. 21. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Te tudod, te ismered a hajad :) Nekem az 1x-i hajvasalás is meglátszik a hajamon. Kiszárad és egyből töredezik. Inkább akkor jobb, ha hajszárítóval kihúzom, bár nekem alapjáraton szögegyenes. De szerintem, ha ki tudod húzni hajszárítóval és körkefével a hajad, akkor inkább azt a megoldást válaszd :)

2013. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kitudni ki tudom de nem teljesen az egészet + behullámosodik nagy hullámokba (nagyobbakba össze vissza), ami nem szép:S
2013. nov. 22. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!