Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok! Ti hogyan ápoljátok a...

Csajok! Ti hogyan ápoljátok a hajatokat?

Figyelt kérdés

Raktok rá hajpakolást? Ha igen, milyet?

Milyen samponnal mostok hajat, és milyen gyakran?

Vasaljátok? stb.

Kíváncsi lennék erre az egész "rutinra" hogy mit szoktatok csinálni vele, mert mostanában nagyon odafigyelek a hajamra. :)


Én leírom mit használok rá:

samponnak: manna zöldagyagos hajmosó szappan( egészséges tincsek szappan)

öblítés: almaecet+ csalántea

hajpakolásnak: kókuszolaj+ 100%-os levendula, és teafaolajból néhány csepp.

4 naponta mosom a hajam, ami amúgy kb 30-35 cm hosszú lehet, tehát félhosszú.

Hajpakolást eleinte minden hajmosás előtt raktam, egész éjszakára, de már annyira selmyes volt a hajam a kókuszolajtól hogy mindig kicsúszott a fóliából ezért csak minden 2. hajmosásra teszek fel. A szappannal mosok hajat, amit eddig még csak párszor használtam de tartást ad a hajamnak és szebb tőle, balzsamot nem is használok a kókuszolaj elég, annyi hogy hajvégápolót teszek rá mert azért kicsit szárítja a hajam a szappan. A hajvégápoló avonos marokkói argánolajos, amit nagyon szeretek.Hajmosás után azzal az almaecetes, csalános dologgal öblítem le a fejem, rajta hagyom kb 20 percig majd lemosom hideg vízzel. Hajszárítót használok, de a legalacsonyabb fokozaton szárítom a hajam, hajvasalót elhagytam, ha rossz a hajam reggelre egyszerűen felkötöm.


2013. nov. 24. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam hogy szeretném szép hosszúra megnöveszteni, és jó lenne ha újra olyan erős lenne mint régen, mert sajnos a hajvasaló, szőkítés, festés tönkretette. Már nem is festem, szerencsére nem feltűnő a lenövés.
2013. nov. 24. 15:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak megmosom samponnal. Mindig olyat veszek, ami épp akciós. Mondjuk a leggagyibbat, legolcsóbbat sosem veszem meg.
2013. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én hogy erős legyen a hajam, nem szoktam szárítani, enyhén hullámos amúgy, szóval nem is tenne jót neki a szárítás, attól kisimulna.

Meg sok húst, májat eszem. Meg néha hajra, bőrre, körömre való vitamint is szedek.

2013. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
minden válaszolónak megy a zöld kéz :)
2013. nov. 24. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Én megmosom samponnal, aztán balzsam és a végén fésülés könnyítő spray.
2013. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem már kiforrott rutinom van, évek óta csinálom.

Hajvitamint szedek, bár nem minden nap, mert sokszor elfelejtem. :D

3 naponta mosok hajat. Samponból Dulgon kids barackosat használok legtöbbször, ez teljesen szulfátmentes és egyáltalán nem szárít. Minden 3-4. mosáshoz szulfátos sampont használok, ez legtöbbször Balea. A hajvégeket sosem samponozom, csak a fejemet. Wella Pro Series Repair balzsamot szoktam használni, szerintem a legjobb. Hagyom magától megszáradni a hajam, nagyon ritkán szárítom csak. Ha megszáradt befújom Pantene Aqua Light kifésülő sprayvel, bár ez nem olyan fontos. Hajvégápolót is szoktam rátenni két mosás között 1-2x, Baleát, vagy Gliss kurt.

Mostanában inkább csak reggel fésülködök, a hajam kontyban hordom szinte mindig (még éjjel is), ritkán bontom ki. A kontyhoz csak 2 csipeszes csatot használok, hajgumit nem.

Vágni havonta-2 havonta szoktam, 1-3 cm-t.

Erős szálú, nagyon dús, hullámos a hajam, most fenék alá ér (tavasszal vágtam le, akkor vizesen majdnem térdig ért), nekem ez a rutin vált be legjobban, nagyon egészséges tőle. Le szoktam ülni néha, hogy levagdosom a töredezett szálakat egyenként, de szerencsére már sokáig kell keresni, hogy egyáltalán találjak. :D

Régebben én is maceráztam mindenféle házi kotyvalékkal, olajokkal, pakolásokkal, ecetes öblögetéssel, tojássamponnal, hajmosó szappannal, kókuszolajjal, szinte mindennel, amit el lehet képzelni, de az én hajamnak valahogy a kókuszolajon kívül egyik sem tett jót.

2013. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!