Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások elleni leghatásosab...

Pattanások elleni leghatásosabb kezelés?

Figyelt kérdés
Arcomon már kevesebb van, viszont a hátamon sok, és néha 2-3 db a mellkasomon. Szeretnék barátnőt szerezni, és az önbizalmam szinte nulla, és ez is az okok között van. Próbáltam már betadint, aloe verat, dalacint, arclemosót, de hosszú távon csak az aloe vera használt, de az is csak arcra. Szüleim nagyon nem szeretnének bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz vinni, pedig szerintem 1 próbát megérne. 16/F

2013. nov. 25. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem is elég sok volt/van. de már kezd kicsit elmúlani szerintem, nekem unaokatesóm ajánlotta, hogy menjek szoliba, és egy-kétszer voltam eddig, és szerintem jobb is lett kicsit, meg nekem a nap is nagyon jó volt rá. De a legfontosabb, hogy ne piszkáld, nekem is ez a legnehezebb :/ :D 18/L
2013. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dorethea válasza:
Almaecet. Nekem semmi nem vált be jobban. 1/3 almaecet és 2/3 víz egy üvegben. mindenképp biót vegyél, a bolti nem mindig tiszta. arcmosás után egy vattakoronggal töröld vele meg az arcod este, a hátadat és a mellkasodat pedig reggel és este, ugyanígy, annyi korongot használj amennyi szerinted kell. 1-2 perc alatt elmúlik a rossz illata. ha úgy érzed szárítja a bőröd, használj testápolót, leginkább olyat amelyik nem tömíti el a pórusokat, valami könnyűt. Vagy kókuszolajjal kend, az nagyon jó, csak picivel nehezebben szívódik be. Pár nap alatt észre fogod venni a külömbséget, garantálom.
2013. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alábbiakból tudsz "csemegézni":

Tejet, tejterméket abszolút nem fogyasztani, fél év kell míg kimegy a szervezetből és csökkennek a pattik. Érdemes keresni a szalicilsav, cink tartalmú termékeket.Az alábbi gyógyszertári cuccok nem drágák, de hatásosak:

1) Lassari paszta másnéven cink-oxidos szaliciles paszta 30 g 400 Ft-ért keverik ki. Fehér, ezért csak éjszakára.

2)Valamint (vagy) 3%-os szalicilsavas kenőcs. Receptje: 30 gramm vazelin + 1 gramm szalicilsav. 350 Ft. Éjszakára kenni hetente 3-4-szer.

3) Aknesol-t is elkészítik, ha kell. Így jobb, mint a mostani gyári. Receptje:9 gramm Methenaminum, 0,45 gramm Tinctura benzoes, 60 ml alkoholos oldat, 1 gramm szalicilsav. 900 Ft.

4) Szaliciles alkohol (Spir.salic), vény nélkül 400 Ft körül van, vényre olcsóbb, feleannyi. Háziorvos kiírja.

5) DM Balea Totes Meer (Holt tengeri iszap) maszk 250 Ft. (6 alkalomra is elég, nagyon hat)

6) DM Balea Reinigung Maszk (tisztító, cink-oxidos) maszk 250 Ft (6 alkalomra is elég, enyhébb, nyugtatóbb)

7) DM Balea Holt tengeri fürdősó 1,5 kg 1000 Ft körül.

8) Paleolit étrend. Vannak cikkek a paleo étrend és akne kapcsolatáról (Szendi Gábor)

9) cinkrázó: Suspensio zinci aquosa FoNo VII. vény nélkül 380, vénnyel (háziorvos) 180 Ft . 100 gramm, eléggé szárít, ha nem olyan zsíros a bőr,akkor pöttyökre, ha zsíros,akkor bírja, és akkor egész arcra. Cink-oxid van benne, hasonló termék, mint a Vermix, csak olcsóbb.

10) ecet (az ecet sav, hámlasztó hatású) víz és (alma) ecet 1:1 arányú keverékét, vagyis még ennél is hígabb oldatát tonikként használni).

11)Aszpirin maszk : fél aszpirint porrá zúzni, kiskanálnyi krémbe, pakolásba (lehet zsíros is, olajos is a pakolás) bekeverni, neten vannak fent még eljárások (az Aszpirin szalicilsav.)

12) Benzoi-peroxid tartalmú a Lubexil. Ez lemosó, de pár percre fent lehet, illetve kell hagyni, pöttyökre rákenni. 2000 Ft.Gyógyszertárban kapható.

A krémmánián vannak fent használói vélemények ezekről, érdemes ott a szalicilsavról is olvasni.

2013. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. nov. 26. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!