Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 22 éves vagyok, két hete...

22 éves vagyok, két hete rengeteg pattanás jött ki rajtam. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Soha nem volt szép sima a bőröm, mindíg voltak rajta pattanások, de ilyen sok és ennyire nagyok még soha sem. Hatalmasak és már nem tudok velük mit kezdeni. Vasárnap elutazom Londonba, nem tudnátok valami gyors segélyt ajánlani??? Mitől alakulhatott ki ez nálam???

Segítsetek...


2008. júl. 11. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nálam az vált be hogy mikor otthon voltam, és tudtam h nem mozdulok ki otthonról, akkor vastagabban kentem az arcomra a korrektort, mintha utcára mentem volna, ez leszárítja őket. a másik tippem a Dermafil paszta, amit gyógyzsertárban lehet kapni, tégelyes és nem túl drága. vagy pedig egyél élesztőt, az tuti leviszi! én még sörélesztőt is szedek,attól is letisztult lehet az arcod, de kb. 3hét után hat (kinek hogy), ha gondolod akkor kezd el szedni, és magaddal is viheted! remélem tudtam segíteni!
2008. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
2008. júl. 11. 20:00
 3/14 A kérdező kommentje:
Sörélesztőt hol lehet kapni???
2008. júl. 11. 20:01
 4/14 anonim ***** válasza:
Dm, Rossmannba kb. egy ezres. gyógyzsertárban nem, mert biotermék. Első válaszoló voltam.
2008. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a kozmetikusom azt mondta, hogy a neugranormon krém is használ. gyulladáscsökkentő, tehát jó a pattanásokra. gyógyszertárban kb 700 ft.
2008. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyors kozmetikus!Vagy ha már arra nincs idő akkor otthon tessék kitisztítani!Először egy kis tonik,majd gőzölés utána amelyiket tudod nyomogasd ki,majd egy kis bőrradír ami leszedi az elhalt hámsejteket végül valami gyulladáscsökkentő krém(neugranormon tökéletes mert sebgyógyító is)Ha erre nem szeretnéd magad rászánni akkor még van egy trükk!Élesztő egy kis tejbe vagy vízbe és rákened az arcodra hagyod míg meg nem szárad majd leszeded ez is tud segíteni!Valamint ott van még a fogkrémes módszer is!:)
2008. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szedsz fogamzásgátlót? milyet?

én a fogamzásgátlótól lettem tele, és akkor ajánlotta a nőgyógyászom a diane35 nevezetű fogit, ami olyan gyönyörűen eltűntette az összes pattimat, hogy öröm volt nézni :) már váltottam azóta, mert azt állítólag 3 évig szabad szedni(mondjuk a nőgyógyászom szerint, rendszeres vizsgálatokkal addig szedheted, amíg akarod), már egy éve mást szedek, és még mindig nem jöttek vissza.

2008. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia én a sószappant ajánlom, nagyon jó, nekem hatott.
2008. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

étkezésre is figyelni kell. a fűszeres kaják például elősegítik a pattanások kialakulását.


ha lenne időd, mindenképpen azt javasolnám, menj el bőrgyógyászhoz. ha hazaérsz, szerintem ne szalaszd ezt el, sokat fog segíteni.

2008. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyomkodás után még véletlenül se használj szemcsés bőrradírt! Először tisztítsd le arclemosó zselével, utána jöhet a bőrradír de csak nagyon óvatosan. ( A szemcsék tovább irritálhatják a pattanásokat és csúnyább lesz)Utána lehet gőzölni (ha muszáj nyomkodni, bár én azt sem ajánlom) és úgy nyomkodni. Nyomkodás után fertőtlenítő arctonikkal töröld át. Valószínűleg belső okai vannak, ha eddig nem volt annyi pattanás. Allergia, gyulladás a szervezetben, emésztési probléma állhat a háttérben.

egy kozmetikus

2008. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!