Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 33éves nő vagyok, de sajnos...

33éves nő vagyok, de sajnos még mindig rengeteg miteszer van az orromon és az arcomon. Milyen házi praktikákat lehetne kiprobálni ez ellen, illetve az arc és a száj körüli ráncok ellen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente ki szoktam nyomkodni,hideg vízzel átmosni,leradírozni,kitisztítani,nekem bevált.

Lehetőleg ne használjál zsíros krémet,attól még több miteszered lesz.

2009. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kamilás gőzölés, arcradír, hidratáló, aztán alvás. másnapra széplesz, és kb 1 hétig elistart.
2009. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mitesszereket eltüntetni csak nyomkodással lehet. Tisztísd le az arcodat, aztán gőzöld 10 percig, majd jól megvilágított helyen egy tiszta textilkendővel próbáld kitisztítani a mitesszereket. Vigyázz, hogy ne csússzon el a kezed, mert abból ronda és nehezen gyógyuló horzsolások keletkezhetnek. Ne a körmöddel nyomd őket, hanem az ujjbegyeddel.

Ha végeztél, akkor tegyél fel egy összehúzó, nyugtató pakolást.


A ráncok helyi házi kezelése már nehezebb feladat. Először is mindenképpen sokat segít, ha elég folyadékot iszol (hiszen a ráncok gyakorlatilag azért alakulnak ki, mert a kor előrehaladtáva csökken a bőr víztartalma). A dohányzásról való leszokás is tényleg nagyon sokat segít (a cigi és a kávé is vízelvonó hatású).

Szerintem fektess be egy jobb ráctalanító krémbe (keresd a hyaluron-, vagy AHA savas krémeket, szerintem azok a leghatékonyabbak, mert segítenek megkötni a vizet, ezáltal telítik a bőrt).

2009. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!