Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha 1 év gyanta után leborotvál...

Ha 1 év gyanta után leborotválom a lábam, mennyire erősödik meg (csak egy alkalomtól)?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják tévhit, hogy erősödik, hát nem tudom, de mindenesetre nekem mindig erős fekete szőrszálaim voltak. 1-1,5 év gyantáztatás után most világosbarna-szőkés a szőröm és annyira gyenge, hogy kézzel is könnyedén ki tudom tépni. Viszont gyantáz(tat)ni drága, borotválni nem akarok, cukorgyanta félék nem váltak be, ezért vettem egy hiperszuper epilátort. Régebben már próbáltam, elég fájdalmas és bár a gyanta tovább is tartott, mégis emellett döntöttem. Most viszont túl hosszú már hozzá a szőr, mert utoljára 6 hete voltam gyantáztatni, és így csak félbetépné. Nem akarok megint elmenni 3500 forintért gyantáztatni, gondoltam egyszer leborotválom és onnantól akkor epilátor. Csak attól félek, hogy megint erősebb lesz akkor a szőröm, mint régebben. Szerintetek egy alkalom után az lesz? Vagy egytől marad ugyanilyen gyenge?
2014. jan. 11. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szőr erőssége a szőrtüszőtől függ. A szőrtüsző a bőr alatt van. A borotva a bőrfelszín fölött vágja el a szőrszálat, a szőrtüszővel nem csinál semmit, nem lesz tőle erősebb a szőröd. Erősebbnek érezheted az éles, levágott végek miatt, de azok elkopnak egy idő után, ha nem vágod le őket újból.

Azok, akik sápítoznak, hogy hát mert ők teszemazt 12 évesen elkezdtek borotválkozni, most 25 évesek, és hát hú, de erős és fekete lett a szőrük, azok csak nem gondolkodnak. Naná, hogy erősebb lett a szőrük, hiszen idő közben felnőttek, kifejlődött a szőrzetük is.

2014. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem lesz erősebb a szőrzet a borotválástól. (ha erősebb lenne, akkor a férfiak már rég úgy néznének ki arcra mint a majmok) Csak azért érzed erősebbnek, mert borotváláskor csak a bőröd vonaláig szeded le a szőrt. Gyantázáskor meg a bőr alól is kihúzza.
2014. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ugyanilyen marad? Biztos? Csak mert régebben, mikor borotváltam, mint mondtam erős, fekete és sűrű szőrszálaim voltak. A gyantázástól viszont meggyengült, most szőkés színű, alig van, pl. a combomról teljesen eltűnt, ott már nem is nő, de a többi részen sem sűrű és nagyon gyenge, megfogom és simán kitépem én magam is az ujjammal. Ezt a gyantának köszönhetem. De akkor ez már ugye ilyen is marad? Ha most leborotválom, akkor is marad ilyen? Nem lesz sűrűbb, se sötétebb, se erősebb?
2014. jan. 11. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!