Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel lehet arcon kisebb,...

Mivel lehet arcon kisebb, nagyobb hegeket halványítani?

Figyelt kérdés

Már 5 éve nagyon pattanásos az arcom (annyira ocsmány hogy 4 éve nem járok iskolába és évente kb 5x kimozdulok a lakásból - nem önsajnáltatás miatt írtam le, csak azért hogy körülírjam nagyjából a súlyosságát) erre úgy tűnik nem használ semmi, de a legnagyobb baj mostmár az lett hogy amikor amatőr módon nyomogattam ki a pattanásokat, akkor hatalmas sebeket csináltam az arcomon és tele van az arcom több éves hegekkel. Ezek a hegek mindig begyulladnak és olyanok mint a pattanások, ez egy ördögi kör lett...


Mivel lehet az ilyen hegeket eltüntetni ? (gondolom erre első válasz az hogy semmivel, második az hogy idővel, de azért próbálkozok...)

Vagy ha eltüntetni nem is lehet, mivel lehetséges halványítani, vagy megakadályozni hogy begyulladjanak?



2014. jan. 16. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha annyira durva a helyzet, érdemes lenne hormonvizsgálatot kérned vagy átnézned az étrended, nem-e ott van a probléma oka. De egyébként a hegeket nekem az Ilcsi AHA savas hámlasztója tűntette el, kozmetikusnál meg tudod csináltatni a kezelést.
2014. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálatot sosem mondtak és nem gondoltam rá O.o Nagyon köszönöm a tanácsot !
2014. jan. 16. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Hámlasztás, friss burgonyalé.

A hormonvizsgálatot én is javaslom.

2014. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász tud olyan krémet (vagy gélt??) felírni, ami kifejezetten hegre való, Contratubex, vagy ilyesmi neve van, az tuti, hogy c betűs.
2014. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Contractubex gél valóban a neve, nem olcsó, de valóban hatásos.
2014. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szerintem csak azt hittem hogy mindent próbáltam mert az itt felsoroltak közöl pont egyet se :)
2014. jan. 17. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kezdtél el egy Sotret kúrát?
2014. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Járj el szoláriumba, a pattanások 2 hét alatt eltűnnek, heti egyszer vagy kétszer menj el szolizni. A hegek is felszívódnak tőle, de a hegekre van arcbőr radírozás, kozmetikus csinálja. Remélem segítettem 20F
2014. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!