Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha van itt jó fodrász, vagy...

Ha van itt jó fodrász, vagy tapasztalt laikus, tudna segíteni? (feketéből szőke)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy feketére van festve a hajam hennával, eredetileg szőke vagyok, és a párom folyamatosan nyaggat, hogy legyek szőke. Na most ugye a hennát nem lehet leszívni, az lenne a kérdésem, hogyan oldhatnám meg a lenövesztést úgy, hogy ne legyen nagyon gáz? Rövid hajat semmiképpen nem szeretnék, mert nagyon nem áll jól.


Esetleg arra gondoltam, hogy hagyom kicsit lenőni, és valami-féle ombre szerű átmenetet ha tetetnék bele, akkor nem lenne annyira gáz? Vagy mi lehet a megoldás?



2014. jan. 26. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Antal Vali honlapján azt olvastam, hogy a hennától tök jól meg lehet szabadulni aszkorbinsavval. A szintetikus festékekhez ajánlott vegyszerek nem használhatók amúgy.
2014. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam, és eddig ahány fodrászt kérdeztem, azt mondták, nem lehet, van valami linked ehhez? Köszönöm a választ!
2014. jan. 26. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hennázás után legalább 3 hónapot jó lenne várnod, mielőtt kémiai hajfestéket használsz. Tudnod kell azt is, hogy a szőkítés nem lesz elsőre tökéletes. Eleinte narancsos, sárgás hajad lesz, csak a sokadik szőkítésre lesz természetesebb a hatás. Viszont addigra nagyon elroncsolódhat a hajad szerkezete.

Én a helyedben fokozatosan csinálnám a világosítást. Tehát először is felhagynék a hennával, és 3 hónap után normál (kémiai) festékkel festeném a hajam, mondjuk egy világosabb barnával próbálkoznék, ami még nem olyan extrém világosítás. Aztán következő alkalommal megint egy kicsit világosabb festékkel, és így tovább. De az biztos, hogy nem esnék neki egyből 12%-os hidrogénnel.

2014. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, de a hidrogén nem szedi le egyáltalán a hennát, ezt egy fodrász ismerősöm mondta, hogy ő már próbálta egy vendégnek aki ragaszkodott hozzá, meg sem moccant a szín.

Nekem a rézvörös, barnásvörös is teljesen jó lenne, volt már rézvörös hajam és jól állt, aztán majd pihentetés után lesz valami vele. Mondtam a páromnak, hogy az tuti , hogy nem leszek szőke holnap után mart hajam nem marad :D

2014. jan. 27. 08:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legelső vagyok és most érdekes módon nem találom azt a bejegyzést. Tényleg olyanokat írnak, hogy a hennától semmivel nem lehet megszabadulni, de még keresgélek.
2014. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: az indigót leszedi az aszkorbinsav, ezt olvastam az említett honlapon. Namost ha neked fekete a hajad, az csak a hennától nem lehetséges. Ha meg van benne indigó, valamit fog változtatni a hajadon.
2014. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm próbálta szőkíteni az indigózott részt, de nem lett világosabb, csak zöldes, és csak a lenövés lett szőke.

Szerintem a megoldás az lehet, hogy ezentúl a lenőtt tövet nem indigós hennával fested, hanem hajszínezővel, vagy normál festékkel. Akkor nem látszana a lenövés annyira, de néhány hónap alatt megszabadulnál az indigózott haj nagy részétől. A rendes hajfestéket aztán könnyebb világosítani az indigónál.

2014. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, én is arra jutottam, hogy váltok sötétbarna színezőre, úgy kicsi lesz a kontraszt, aztán 2-3 év múlva eldöntöm, mi legyen :D
2014. jan. 27. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Na itt egy link arról, hogy szedjük le az indigót aszkorbinsavval, képek is vannak, milyen volt-milyen lett.

[link]

2014. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!