Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olajat hogy vigyem...

Ricinus olajat hogy vigyem fel a hajamra?

Figyelt kérdés
Még soha nem használtam korábban. El kell keverni valamivel? Mennyit használjak? Pakolást kell csinálni belőle?
2014. febr. 1. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én hajpakolásként használom hetente 1-2 alkalommal, és csak ajánlani tudom. Kb. négy hónapja használom, és egy hónapja látom a hajamon az előnyös változásokat; egészségesebb, fényesebb, könnyebben kezelhető, nem töredezik és valamivel gyorsabban nő a szokottnál.

Mielőtt elkezdtem használni sokat olvastam róla a neten, és több alternatívát is találtam. Leírom neked, hogy én hogyan használom, de ez nem szentírás. :) De biztosíthatlak, hogy nekem így tökéletesen bevált!

Így készítem el a pakolást: Hajhossztól függően felmelegítek egy kis ricinusolajat, majd hozzáadom egy tojás sárgáját (a fehérjét nem adom hozzá, nehogy kicsapódjon a melegtől), és egy kis olíva vagy/és kókusz olajjal dúsítom.

Így használom: Én nedves hajra viszem fel, mert így a kutikulák minimálisan megnyílnak, és be tud kerülni az olajban lévő anyag a hajamba. Tehát mikor már megérett a hajad a mosásra (nekem három-négy nap elteltével), akkor csinálj egy laza előmosást, hogy ne a piszkos hajadra vidd fel a pakolást. Törülköző száraz hajra vidd fel. Én először a fejbőrömre teszek, és jól belemasszírozom. Aztán a maradékot a hajhosszra, és a hajvégekre kenem. A mosdókagyló fölé hajolva végzem a műveletet, és már egész jól belejöttem, de azért még csöpög összevissza...:) Ezután becsavarom a fejem folpakkal, és ráhúzok két sapkát, hogy melegen tartsam. Elvileg minél tovább rajtahagyod, annál hatásosabb, de pl. egy fodrász nekem azt mondta, hogy 20 perc is elég, így is hat, és könnyebb lemosni. Nálam változó, hogy mennyi ideig hagyom a hajamon. Ezután jó alaposan mosd ki. Én először csak sima vízzel kiöblítem a nagyját, aztán kétszer megmosom samponnal, és utána balzsamozom a hajam. Ha jó alaposan kimosod, nem fog tőle hamarabb zsírosodni a hajad.

Az elején tapasztalhatsz egy kis hajhullást, de ez hamar elmúlik. Ilyenkor csak cserélődnek a hajszálaid.


Remélem segítettem!

2014. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!