Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek iszonyatosan büdös...

Mit tegyek iszonyatosan büdös és zsíros haj ellen?

Figyelt kérdés
Akármilyen sampont használok, akármit is kenek a fejemre, ha este kimosom a hajamat, másnap délre már olyan zsíros, hogy szinte csöpög róla, a szaga meg förtelmes. Már vagy 20 féle sampont próbáltam ki, a Schaumától, a Sensun Bluen keresztül a Nizoralig. De semmi sem segített. A kollégák is mondják, hogy miért nem mosok soha hajat és a barátnőm is ezzel szekál, hogy nem mosok elégszere hajat, holott minden nap megmosom este. Semmit sem ér.
2014. febr. 15. 13:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
0-ás gép..nem----menj el bőrgyógyászhoz bazz. :D:D:D
2014. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

igen nullásgép. Amúgy a túlzott mosás is ártalmas.

3 naponta kéne. Valahogy átkéne állnod. balzsamot meg ilyesmit ne használj, csak sampont! zselé, hajhab, hajlakkot se!

2014. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Minden nap mosom, nem bírnám ki 3 napig, iszonyatos lenne addig. Nullás nem állna jól. Hajgyógyász messze van, 120 km a legközelebbi nagyváros. Hajlakkot muszáj használni, mert drótszerű a hajam és össze-vissza áll reggel. Más?
2014. febr. 15. 13:50
 4/15 anonim ***** válasza:
semmi baj a napi mosással, én is így szoktam. mindegy, hogy milyen sampont használsz, szórj a markodba hozzá egy kanál szódabikarbónát (a gyógyszertári jobb), kicsit keverd el az ujjaddal, és így masszírozd át a fejed. nem kell rajta hagyni, csak mintha rendesen mosnád. és tényleg ne használj zselét, ha ápolatlan a hajad. a szódabikarbóna valamennyire fixál is, jó tartása lesz tőle.
2014. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

négyes vagyok.


akkor gondolom, fiú vagy, és nem túl hosszú a hajad.

ez esetben hamar megszárad, mosd inkább reggel, az utolsó pillanatban!

nekem még a sapka szokott "ártani", ebből lehetőleg ne koton típusút használj:)

ha a szódabikarbónán kívül extra drótellenes formázást szeretnél, akkor meg hajszárító. semmi ilyen fésülködős téma, fél percig fújod felülről lefele, esetleg kézzel lesimítod/leszorítod fújás közben, és kész.

2014. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hajszárítót használni, 20 perc alatt megszárad a hajam, mert nem hosszú. De kellene használni (van itthon)? Ha már 2 napig kibírná, hogy ne tocsogjon a zsírtól, már akkor boldog lennék.
2014. febr. 15. 14:01
 7/15 anonim ***** válasza:

csak akkor, ha a szódabikarbónát nem tartod elégnek. próbáld ki most, számolj be, és írok még, ha eszembe jut valami. sokat szenvedtem vele régebben, de ez a módszer helyrerakta a viszketést, korpát is.


ja és balzsamot se, tényleg.

és sapimosás is minimum hetente.

párnahuzatmosás is gyakran. mindenre gondolj, ami csak érintkezik vele. ha a kezeddel szoktál benne turkálni, akkor azt is gyakrabban mosd.

2014. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Balzsamot és sapkát sem használok sohasem.
2014. febr. 15. 14:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy nagyon korpás is és viszketni is szokott, hogy nem-e az a baj, hogy ha vakarom, akkor a faggyú és verejtékmirigyek sokat vannak ,,izgatva", így fokozott működésük van.
2014. febr. 15. 14:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél nap alatt bezsírosodik, akkor nagyon nagy bajok vannak. Ha viszket a fejed és korpás, azt jelenti, hogy gombás. Mindenképp menj el nagyon gyorsan legalább bőrgyógyászhoz. Biztos, hogy szükséged van gombaölő szeszre és megfelelő samponra.

A hajlakkot pedig mindenképp kerüld, nagyon sokat ártasz vele, egyrészt alapból zsíros hatást kelt, másrészt attól is zsírosabb lesz a hajad, harmadrészt port, mindent vonz, ami még súlyosbítja a helyzetet.

2014. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!