Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Annyira pattanásos az arcbőröm...

Annyira pattanásos az arcbőröm hogy hihetetlen, bőrgyógyászhoz is járok reggel este kezelem, de még is csak úgy jönnek kifelé, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem már mindent megteszek annyi pénzbe kerül hogy nem igaz, reggel este 45-45 percet elcseszek rá és még sincs semmi eredmény. Szedek rá gyógyszert is meg minden.. már 1 éve szenvedek ezzel..

Tanácsokat létszíves!!

17/F


2009. dec. 10. 20:47
 1/8 anonim válasza:
Miután én is hasonlócipőben vok, segíteni nem tudok. Viszont lenne egy kérdésem, h mit íratott fel a bőrgyógyász és mennyiért? Amúgy én 2 évvel vok idősebb és sokban rontja nálam a dolgokat a borotválkozás is. Lehet, h hülyeség, de úgy hallottam, h a villanyborotvától nem pattogsz ki. Mindjárt meg is kérdem... :D
2009. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én villanyborotvát használok. És felírt Aknefug-ot , meg Zynerithet( nem biztos hogy jól írtam).

Mellég még használok pár mesterkozmetikumot tejet, és tonikot.

2009. dec. 10. 21:13
 3/8 anonim válasza:
Akkor te kicsit komolyabban tolod :D Én is sok szart használok rá, de már én is olyan régóta, h egyre inkább kezdem nagy ívbe leszarni az egészet XD. Amúgy amit most újabban használok és sztem használ is az a teafa szappan. Rossmanban vettem elvileg direkt ilyen bőrre, és hát nem mondom biztosra, h attól de mostanában kicsit mintha jobb állapotban lennék. Az ilyen húde spéci drága cuccokat pedig egyre inkább felesleges pénzkidobásnak tartom.
2009. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hali,én lány vagyok,teafa szappant szoktam használni én is,mást nem nagyon.Úgy veszem észre,hogy hatásos.Kevesebb édesség,több gyümölcs is sokat segíthet.
2009. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Én aknesol-t használok/használtam. Nekem bejött. Patikában lehet kapni, kb. 1000ft, és olyan mint a tonik, hogy vattával átkened az arcod mosakodás után. Baromira szárít, és tisztít. Bár lehet már próbáltad ezt is...ha nem, akkor próbáld ki.

2009. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne egyél fűszeres ételeket, kerüld az alkoholt és a dohányzást. Gyakrabban cserélj ágyneműt. Az iszapos szappan és a teafaolaj is hatásos. ha van rá lehetőség használt bioptronlámpát. Sajnos ez az életszakasz ezzel a kellemetlen dologgal jár, de előbb utóbb szinte mindenki kinövi. Remélem jobb lesz a helyzet. barátomnak is volt jó pár pattanása, őt is nagyon zavarta, de most egy ideje alig van neki. Szimplán kinőtte. Sok sikert neked is. :)
2009. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

dr.pál szagtalan fokhagyma zselé

1800ft körül van , nekem ez vált be

2009. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam, a végefelé már nem csak "sima" pattanások jöttek az arcomon, hátamon hanem vizhólyagszerű borzalmak is amik tele voltak gennyel. Elmentem hát bőrgyógyászhoz, aki élből egy gyógyszert írt fel aminek a neve Sotret. Sok a lehetséges mellékhatása, vannak közöttük igen súlyosak is (nekem csak a szájszárazság jelentkezett ->labello), ezért ha még kiskorú vagy akkor csak szülői aláírással engedélyezik a gyógyszer szedését. Mivel az egyik mellékhatás az az, hogy fokozottan érzékeny leszel a napsütésre ezért ez a téli-tavaszi időszak ideális lenne a kúra megkezdésére, mert ilyenkor elég gyengén süt a nap. Én novemberben kezdtem, áprilisban hagytam abba és teljesen rendbe hozta a bőrömet, azóta csak elvétve jön ki egy-két pattanás. Van még egy gyógyszer, a Roacuttan vagy valami ilyesmi a neve, az kb. teljesen ugyanaz mint a Sotret. Próbáld meg!

19/F

2009. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!