Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Baba szappan miként segít a...

A Baba szappan miként segít a pattanások leküzdésében?

Figyelt kérdés

Sajnos zsíros bőrtípusom van, sokmindent kipróbáltam már, így a Baba szappan sokat nem nyom már a latba..de azért hátha..szal miért válhat be? Azért, mert szárítja a bőröm és a pórusaim, vagy mert alaposan kitisztítja?


Így használom: minden este megmosom az arcom. megtörlöm, majd a homlokomba dörzsölök egy kis szappant. 2-3 percet rajtahagyom, és leöblítem. Utána mondjuk eléggé száraz, mintha napozás után "köpedne"...


2009. dec. 12. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne szappanozni=s Bőrradír, tonik, v vmi nem használ?
2009. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én amikor kisebb voltam, és nagyon gázos volt a bőröm, akkor mindig azt mondták, hogy lefekvés előtt amikor már senki nem lát, kenjek rá fogkrémet, reggel pedig mossam le. Na az nagyon jól leszárította, és még jó mentolos hűsítő érzés is volt.
2009. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nekem iylen vörös gubacsok jönnek az arcomra....

próbáltam már:

- fogkrém

- gőzölés

- gyakoribb mosakodás

- tonik és arclemosó termékcsaládok (oxy, garnier stb.)

- most a szappan

- szabadban való tartózkodás

- mozgás, izzadás

- hideg vízzel v. meleg vízzel való mosakodás

- Zineryt nevű szer...


Az a baj, hogy egyedül a Zineryt volt az, ami valóban használt...de az is csak a tüneteket nyomta el, mert ahogy abbahagytam, visszajöttek egy hét alatt....jó lenne már végre vmi állandó megoldás...és inkább akkor már a természetes alapanyagokból készült arctisztítókra koncentrálnék, mint ilyen "mesterséges" szarokra...

2009. dec. 12. 19:42
 4/7 anonim válasza:
77%
Enis szappant hasznalok ellenuk....nekem bejon,jol kiszaritja a bort,szerintem probalkozz ezzel rendszeresen,ha viszont nemsikerul akkor valtsal:)sok sikert!
2009. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a szappantól egy idő után mégzsírosabb lesz a fejed, ha egyénkéntis zsíros börű vagy.kiszárítja a fejed, majd a nagy szárazságtól beindul a bőr védekező mechanizmusa és termeli folyamatosan a zsírt. sztem a baba szappan nemolyanjóötlet.
2009. dec. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát de nem úgy van, hogy ha eleve zsíros a bőre valakinek, akkor ha a szappan ki is szzárítja, akkor lesz neki normál bőre?


tehát akinek eleve száraz a bőre, és az használ szappant, nekik még rosszabb

2009. dec. 13. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kiszárítaná a bőrt, nem termelné a zsírt és nem indulna be a verejtékezés sem rendesen. Tudom, a száraznak nem a zsíros az ellentéte, tehát akár zsírosodhat is egy száraz bőr, de a szappan nem szárítja ki a bőrt. Főleg nem a mélyebb rétegekben. Éppenhogy megnyílik az út a bőr mélyebb rétegei előtt, h a felszínre törjön a nedvesség, és a természetes hidratálóolaj amit a bőr sejtei termelnek. Ha szappant használsz, pont azt tapasztalod, h a bőröd természetes hidratáló olajai kitudnak ülni a bőrfelszínre, ugyanis nincs megvastagodva a szaruréteg, ami egyébként elzárná ezt az NMF-et a bőrfelszínre kerüléstől. A szappan csak a bőr legkülső rétegén lévő elhalt szaruréteg eltávolítását segíti, és puhán tartja a bőrt. A bőr legszárazabb része a szaruréteg, és ha ez meg van vastagodva, akkor jönnek a gondok: viszketés, vörös foltok, mindenféle hatásra irritált lesz stb... Tapasztalatból mondom, hogy mióta szappant használok nincs gondom...
2011. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!