Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi az epilátor? Mennyibe...

Mi az epilátor? Mennyibe kerül átlagos áron? Mennyi ideig tart a szőrtelen hatása? És a legfőbb kérdésem az epilátor olyan mint a borotva, tehát elhasználdik? Kopik az éle? Vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés
Elnézést a sok kérdésért,de egy serdülő kamasznak szüksége van segítségre...

2014. márc. 5. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az epilátor olyan, mintha sok kis csipesz lenne egymás mellett, és mivel gyorsan forog, ezért gyorsan húzza ki gyökerestül a szőrszálat, tehát nem olyan mint a borotva. Mivel kitépi a szőrszálat, ezért elsőre rendszerint elég fájdalmas, aztán idővel valamelyest csökken ez a fájdalom, de nem egy simogató érzés. A szőrtelen hatás tovább tart, mivel nem csak levágja a szőrt mint a borotva, hanem kiszedi gyökerestül, de ez eltérő mindenkinél, hogy mennyi idő alatt nő vissza (valakinél 1 hét valakinél hónap) Kopása elhanyagolható, mindenképpen sokkal tovább tart mint egy borotva, mert itt nincs él, hanem a kis lamellák összezáródnak mint egy csipesz, és a forgó mozgás révén húzza ki hirtelen a szőrszálat. Árban 5-6 ezer Ft-től 20 ezer Ft ig, vagy felette is találsz.
2014. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a lábamon és a karomon használok epilátort.

25.000-ért vettem braun márkát, kb fél éve. Nekem a szőrtelen hatás 1-2-3 hétig tart, tehát változó, de ha kinő néhány szál, akkor azt ki lehet kapni géppel vagy szemöldökcsipesszel. Bár ha minél többet epilálsz egyszerre, akkor azok elvileg egyszerre nőnek vissza nagyjából, tehát így is csökkenthető az epilálások száma. Bár én ezt nem vettem észre :) Viszont tényleg puhább a visszanőtt szőr.

Ezeknek már van több cserélhető fejük általában, ami lehet akár olyan, mint egy férfiborotva fej, tehát mint egy normál borotva, a tőnél elvágja a szőrszálat.

Van olyan fej (ez lenne szerintem az epilátor lényege), ami kitépi a szálakat. Ezek a fejek nem kopnak.

Az én epilátorom vízben is használható, ilyenkor én kevesebb irritációt tapasztalok, mint ha szárazon epilálnék.


A fejeket kis kefével lehet tisztítani (ezt hozzá kapod) minden epilálás után. Én le szoktam mosni, de az enyém vízálló, tehát nem tudom hogy ez mindegyiknél jó-e.


Ami fontos: Az epilátor nem egyenlő a borotvával. A borotva a tőnél vágja el a szálakat, az epilátor kitépi. Elvileg minél többször használod, annál kevésbé fáj és a borotvával ellentétben, nem kell már másnap használnod.


Az én lábam 1 hétig teljesen szőrmentes epilálás után, és után szép lassan kezdenek visszanőni a szálak, de nem egyszerre. Tehát itt még én megoldásnak látom, hogy két epilálás között lehet borotválni, de én nem szoktam, mert próbálok minél kevesebb borotvát használni a lábamon.

A karomon egyáltalán nem használok borotvát. Egyszer elkövettem ezt a hibát, mert siettem, de soha többé!!!! Nekem úgy tűnt, hogy erősebb szőrszálak nőttek vissza és sötétebbek is voltak talán.. de nem tudom.. nem biztos.

2014. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és egy epilátor kb. mennyi ideig használható? 1 évet kibir vagy már fél év alatt elhasználodik?
2014. márc. 6. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Mint írták előttem, nem használódik el. Max elromlik ha olcsó béna fajta... de olyat ne vegyél. Braun vagy Philips a legjobb márka epilátorból. Általában 1-2 év garancia is van rá. Bár nekem nem vált be mert tiszta seb tőle a lábam, de van akinek jó.
2014. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az mit jelent hogy sebes? milyen sebhez lehetne hasonlítani?
2014. márc. 6. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:

Az epilátor "örökké" jó. Ezt úgy értem, hogy ez nem olyan, mint a borotva..ez egy elektromos készülék, mint a kávéfőző vagy a vízforraló vagy a tv...

Seb alatt szerintem kipirosodásra gondol. Piros pont ott, ahonnan kihúzta a szőrszálat. Nekem is volt ilyen és pont emiatt vettem ezt az új vízben is használható braun epilátort. Fantasztikus és semmi pirosodás nincs azóta.. Ha szárazon használom, akkor persze van némi irritáció (pirosodás), de az nagyon hamar elmúlik és nem undorító piros napokon át a lábam :) Szóval , ha érzékeny a bőröd akkor vízben is használható braun (vagy philips) epilátort vegyél

2014. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!