Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam túlzás nélkül (! )...

A hajam túlzás nélkül (! ) olyan, mint a drót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden vágyam a hosszú haj. A szép, kreol bőrömhöz egyértelműen az állna jól; így, rövid hajjal egyszerűen szánalmas az összhatás. A probléma ott kezdődik, hogy a hajam nem nő, töredezett, száraz, és néhol konkrétan olyan, mint a drót. Pont egy hete vágattam, de már rosszabb az állapota, mint előtte. Mint a kutyaszőr, vagy még annál is gyatrább...

Ezt valószínűleg az okozza, hogy nagyjából két éve mindennap megmosom; rákényszerülök, mert egyébként elég zsíros már egy nap után is, a vége persze csak továbbtörik és egyre szárazabb... Gyakorlatilag nem is nő. Nyáron próbálkoztam, egy ideig csak kétnaponta mostam, de ugyanúgy zsírosodott és ocsmány volt. Használok ricinusolajat, de nem szembetűnő a változás. Mit tegyek?



2014. márc. 8. 22:48
 1/4 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld meg hogy nem mosod meg mindennap nagyon tönkreteszed!!! a ricinus olaj csak egy ideig jó, vegyél valami más olajat rá vagy keress fel új fodrászt hátha tud valamit tanácsolni:)
2014. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A ricinust felejtsd el, helyette kókuszolajat használj, az még ér is valamit. Szedhetnél hajvitamint, ha pedig ilyen gyakran mosol hajat akkor ne samponnal tedd hanem simán csak balzsammal moss hajat.
2014. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne egy jó fodrászt felkeresni.

Otthonra pedig: ne "márkás" samponokat használj. Fodrász mondta,h a samponok többségét úgy fejlesztették ki,h minél sűrűbben kelljen tőlük hajat mosni. Azt ajánlotta,h vegyük meg a legolcsóbb sampont, és azt is nagyon alaposan öblítsük ki. Én WU2-t használok, és nagyon bevált: rendesen habzik, nem kell utána balzsam, fényes és puha tőle a hajam. Míg a márkás samponokkal 3 naponta mosnom kellett, addig a WU2-vel 5-6 napon át is szép hajam. Próbáld ki, hátha Neked is segítene abban,h ne kelljen minden nap hajat mosnod.

A drótszerű hajra pedig jó megoldás lehet egy kellő figyelemmel megválasztott hajfesték; kicsit lazítja a haj szerkezetét, ezáltal puhábbá teszi, és fényesebbé is. De ez ügyben is jó lenne egy jó fodrász véleményét is kikérni.

2014. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ramcsiii ***** válasza:
Igaz nekem puha a hajam,de mégis mintha szebb és selymesebb mikor nem száritom meg,igy olyan lágy,kellemes hullámos lesz.Én használok ricinust kókuszolajjal és napraforgóolajjal és szerintem szebb a hajam.Avonos argánolajat is a végeire vagy még kókusz is teszek,extra szüz a jobb. Nem biztos hogy egyböl beválik,énsem mindjárt tapasztaltam a javulást,de 1 próbát megér :)
2014. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!