Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A 80-as (vagy korábbi) években...

A 80-as (vagy korábbi) években is használták a jelenlegi összetevőket a tusfürdőkben, kozmetikumokban?

Figyelt kérdés
Vajon milyen összetevői lehettek korábban a tusfürdőknek, habfürdőknek? A fő alkotóelemek mindig is az SLS és társai voltak? Volt nagy mennyiségű fagyálló a tusfürdőkben, samponokban? Tettek beléjük ciánvegyületeket? Honnan lehetne ezt megtudni? (Vagy ilyesmit nem illik feszegetni?)
2014. márc. 11. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát régebben könnyebb volt eltussolni ezeket. Ma már hamarabb kiderül.

Szerintem ami nem kapott nyilvánosságot eddig a '80-as évekből, az már nem is fog.

2014. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.Ami akkor nem derült ki,az most sem fog.Márpedig nem derült ki(vagy csak én nem tudok róla..:D)
2014. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem ezt kérdeztem. Bizonyára lehetnek arról pontos adatok, hogy milyen összetevőket tartalmaztak a régebbi tusfürdők, samponok stb. Feltételezem, hogy ezek nem titkosított adatok. Bizonyára vannak, akik rendelkeznek ezzel kapcsolatban pontos információkkal. Sőt lehet, hogy ezzel a többség tisztában is van, csak én vagyok kevésbé tájékozott. Nem gondolnám, hogy titokban voltak tartva a Velmetina sampon, a Barbon borotválkozó zselé, vagy tusfürdő, vagy a Gabi fogkrém (stb) összetevői. Vagy igen?
2014. márc. 11. 15:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem egyébként sem lehet "titok", hogy melyik évben vezették be a SLS nagy mennyiségű alkalmazását a testápolási termékekben, fogkrémekben. De írhatnék más vegyületeket is példának. Ennél kevésbé fontos adatokat is kötelezően nyilván kell tartani.
2014. márc. 11. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!