Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! én egy kozmetikai...

Segítség! én egy kozmetikai analfabéta vagyok! Mit tegyék ha? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval...az arcom nagyon zsíros,de komolyan...de egyben foszlik is az orr az áll és a néhány pattinál....azért kértem segítséget,mert nem tudom megkülönböztetni a krémet a krémtől :D mindennap tusfürdővel,néha baba szappannal mosok arcot...és hetente 1x peelingezek..ennyibe kimerült a bőröm ápolása és a tudásom is :D tanácsot kérek,h mit használjak és egy kis magyarázatot,h mi mire való :D a legalapabb dologban is pl: arclemosó,mert azt se tom h az mifán terem..köszi a segítséget :) ja és emelett pattis és miteszeres is a bőröm :S

2014. márc. 26. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az arclemosó bármilyen meglepő is, az arc lemosására való!

A tusfürdő pedig a test lemosására. Az arc lemosására nem való, mert nem elég kímélőek az összetevői és szárít is.


Zsíros és egyben hámlik a bőröd azért, mert tusfürdővel mosod.

Valószínűleg kombinált a bőröd. Vegyél kímélő arclemosót, olyat, amiben nincs alkohol, illatanyag és sodium laureth sulfat (minden termék hátuljára ráírják az összetevőket), az majd normalizálja a bőrödet. Nem oldja le teljesen a bőröd zsírrétegét, így a zsíros részek nem fognak még több zsírt termelni, hogy pótolják, ami elveszett és a szárazabb foltok se fognak hámlani.


A peelinget felejtsd el, hacsak nem kémiai peeling, de aligha hiszem.


Egy könnyű vízbázisú hidratáló kellhet még neked.

2014. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi és arclemosó az mindennapra van ugye? Meg az a kérdésem,h az arclemosó és az arctej között mi a különbség? és arctonikot ne használjak? és még jöhetnek magyarázatok és konkrét példák :) bocs,h ilyen tudatlan vagyok :/
2014. márc. 27. 06:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Az arclemosót is mindennap használd,az arctej kíméletesebb inkább normál és érzékeny bőrre készült.Vízhiányos is a bőr ezért arctonikból ne használj alkoholosat.Himalaya Herbals termékeknek nézz utána a neten.
2014. márc. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tubifex ***** válasza:
a peellinget nem kell teljesen elhagyni, mivel a tusfürdő amivel mostad az arcod a felhám elszarusodását fokozza. tehát peeling kell!
2014. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tubifex ***** válasza:
heti egyszeri peeling elég
2014. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne moss se szappannal se tusfürdővel arcot, vegyél kifejezetten erre való terméket. A pénztárcástól függően vagy drogériában vagy gyógyszertárban nézz körül. Az arctisztítást követően a pattanásokat kell kezelni valamilyen arctonikkal, ecsetelővel (drogériákban többféle kapható). Ezután jöhet a hidratáló arckrém, mivel pattanásos vagy kerülnöd kell a komedogén összetevőket ( [link] - ezen az oldalon amúgy keresgélhetsz a krémek között, kiválaszthatod a legmegfelelőbbet magadnak).
2014. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!