Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyulladt, viszkető, vörös és...

Gyulladt, viszkető, vörös és száraz arcbőr, pattanásokkal (vagy mitesszerekkel? ) tarkítva. Van olyan alapozó, BB, CC krém vagy bármi, ami segít elfedni, de nem irritálja még jobban a bőröm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 hetes várandós vagyok, feltehetőleg az ok hormonális, így szteroidos krémek kizárva.


Néha szeretnék még azért emberek közé menni, de ilyen fejjel... Rosszul érzem magam. Az itthon lévő alapozóim (Manhattan, Avon, Maybelline) mind "begyullasztják" a bőrömet még jobban.


Aki esetleg jár/járt hasonló cipőben, mivel tudta eltakarni a csúnyaságokat?


Arcápolásra tudnátok ajánlani valamit? Próbáltam háromféle Manna szappant, Ilcsi néni fekete szappanját, Garnier arctisztítót, Helia-D-t, stb...


Köszönöm, ha tudtok segíteni!


2014. ápr. 4. 09:47
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Kérdezz utánna, hogy terhesen lehet-e alkalmazni a teafaolajat. Nagyon jó, gyulladásgátló, fertőtlenítő, gomba és baktériumölő, és természetes is. Keverd össze valamilyen más olajjal, vagy krémmel.
2014. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, van itthon, kis shea vajjal elkeverem akkor!


Alapozáshoz van esetleg ötleted?

2014. ápr. 4. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg hormonális az ok, arra kenhetsz bármit, amíg belsőleg nincs rend, teljesen hiába sajnos. Idővel helyreáll, addig pedig kárpótol majd a baba. :) Kozmetikus ki tudja tisztítani esetleg a mitesszereket, legalább azok sem gyulladnak be.

Teafa olajat irritált, száraz bőrre inkább ne használj, max helyileg a nagyobb csúfságokra kenj. Keress illatanyag, alkohol és parabénmentes arctisztítót, patikai termékvonalak között érdemesebb. Illetve alapozót is inkább ott vegyél. La roche posey, vichy, bioderma stb. Esetleg próbáld ki a mosakodókrémet (csúnyák az összetevői és sajnos komedogén, viszont nem irritál és a szárazságra is jó). És persze egy fényvédős hidratáló is kötelező, szintén ne a drogériásak között keresgélj.

De ha nem muszáj, inkább ne kenj fel semmit. Ha nincs nagy jelenésed, csak a feltűnő hibákra kenj fel egy kis korrektort. Sok sikert! :)

2014. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Itthonra nem kenek semmit, este szoktam shea vajat, viszketés ellen jó, de gyógyítani nem gyógyítja a randa fejem :(


Remélem gyorsan eltelik a hátra lévő két hónap, és utána visszakapom az arcom :D


Köszi még egyszer a válaszokat!

2014. ápr. 4. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Uhh ismerős a helyzet. Nekem a bőrgyógyászom ajánlotta a la roche posay márkájú toleriane teint alapozót, nagyon érzékeny bőrtípusra való, és tényleg nem irritál, de próbáld ki a színét mindenképpen, mert sokan panaszkodnak rá hogy nem jó.

Nagyobb patikákban lehet venni, készülj fel hogy az ára is kicsit borsos lesz.

2014. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kozmetikus vagyok,de nem tudok csak úgy mondani egy krémet sem.Nem csak a szteroidos a gond,egy kismama bőrét máshogy kell ápolni.Egy jó kozmetikus tudja neked kezelni.
2014. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bourjois vagy a Clinique alapozókat próbáld ki.
2014. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Ki fogtok nevetni, de félek a kozmetikustól... A fogorvosnál semmi bajom, a szüléstől sem félek, nálam a kozmetikus a mumus, főleg a kezelés végén az az elektromos bigyó, ahogy csattog... Jááááj :D


De elmegyek, ennél rosszabb úgysem lesz, majd megkérem, hogy legyen gyengéd ;)


Az alapozó tippet nagyon köszönöm, hétfőn megkérdezem a patikában, hogy van-e (sokat megyünk ügyintézni és oda kell a magabiztosság, ahhoz meg az emberi fej) és megrendeltetem, ha nincs.

2014. ápr. 4. 17:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi két alapozó hol kapható?
2014. ápr. 4. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!