Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kiskorukban lányoknak hogy...

Kiskorukban lányoknak hogy nőtt meg a hajuk, töredezett hajvégek levágása nélkül?

Figyelt kérdés

Most azt látom ismerőseim körében ha mondják, hogy növesztik a hajukat folyton töredezett hajvégek levágása miatt minimum tripla annyi ideig csinálják.

Kicsi lányoknak meg egyszerűen megnő a hajuk, mindenféle hajvégápolól/fodrász nélkül, akkor most hogyvan ez?



2014. ápr. 15. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont úgy.

A hajat KÍMÉLNI KELL, nem pedig mindenféle kencével kenni, hajformázóval, hajvasalóval, göndörítővel gyilkolni... na meg egészségesen kell étkezni és akkor nő, akkor nem törik!


Plusz az is tény, hogy ahogy öregszik az ember, úgy romlik egyébként is a haja állapota - főleg a dússág csökken. De a kímélés akkor is beválik. 8 hónapja vágattam belőle és még mindig nincs egy töredezett hajvégem se.

2014. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. Kímélni kell és megelőzni, hogy tönkremenjen, mert azt már semmilyen szer nem hozza rendbe. Gyerekkorban még nem gyötrik annyira a hajukat, mint később.

Én festésen kívül mással nem gyötörtem a hajam, de az is épp elég volt ahhoz, hogy inkább levágjam. Azóta nagyon odafigyelek arra, hogy még ennél is kevesebbet ártsak neki, és habár nekem alapvetően lassan nő a hajam, így is észrevehető a változás. Töredezett hajvéget is csak hébe-hóba találok, hajat vágatni meg úgy félévente szoktam. Nem vasalom/göndörítem, nem fújok rá mindenfélét, itthon általában puha gumival összekötöm vagy csattal fölkötöm, hogy kevésbé súrolódjon a vége. Samponon és balzsamon kívül nem is kell mást használnom. Azt a hosszúságot, amit egy korábbi vágás után 2 és fél év alatt értem el, most megvolt valamivel kevesebb, mint 2 év alatt

2014. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsük el hogy egy gyereknek a 30-40 centis haj már a háta közepéig ér, egy felnőttnek épp csak a válla alá.
2014. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiskoromban seggig érő hajam volt. Az most úgy lapockámig érne. :D

Egy gyerek máshogy is fejlődik. Egy csonttörés pl pillanatok alatt összeforr, de a haj szerkezete is más. Nem különösebben zsírosodik vagy korpásodik a hajuk, mert még nem úgy működnek a hormonjaik se.

Általában hetente vagy két hetente egyszer megmossák a hajukat, anyuci megszárítja esetleg, és ennyiben ki is merül a dolog. :D Ezt egy felnőtt már nem tudja megjátszani általában.

2014. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!