Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Annyira zsírosodik a hajam, h...

Annyira zsírosodik a hajam, h minden nap meg kell mosnom. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy olyan márka, hogy Floren, és annak Van Csalán samponja. Kb 300 forint, Nagyon olcsó, viszont Nagyon jó.

Énis Azt használom. Próbáld ki, nem veszítesz vele semmit. :)

2014. ápr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez egy kicsit ördögi kör. Attól is zsírosodhat ennyire, ha túl gyakran mosod. Nekem is az volt aproblémám. Én azt csináltam, hogy egy hétig nem mostam hajat (persze ezt egy olyan héten, amikor nem kellett nagyon emberek közé menni). Nagyon gázul néztem ki a hét végére, de utána elég volt 3 napont hajat mosnom.

20/L

2014. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ne moss minden nap hajat, annál rosszabb lesz. Ritkítsd az alkalmakat, bőven elég lenne hetente 2x mosni. Nekem még azt ajánlotta a fodrász, hogy mosásnál is max egyszer samponozzam át (régebben 2x samponoztam egymás után), és csak annyi sampont használjak, amitől épp hogy felhabzik kicsit. Sok sikert! :)
2014. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SWAG Lány válasza:
meny be a patikába és vegyél egy ARCTIUM LAPPA BOJTORJÁN HAJSZESZ-t ez zsíros korpás hajra jó, a patikustól kérdezd meg a használatáról csodákat tesz. az első alkalom után irtózatosan viszketni fog a fejed)legalább is nekem nagyon viszketett) :)
2014. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Vegyél olyan sampont ami zsíros hajra való. Az én hajam is zsírosodó, és ezt tettem. Azt, hogy melyik ilyen sampon válik be, akkor tudod meg ha kipróbálsz néhányat, mivel mindenkinek más haja van. Emellett ha sapkát hordasz télen ha bemész egy helyiségbe mindig vedd le, mert ha megizzadsz az zsírosítja a hajat. Kerüld az izzadást, és ha ezt nem tudod megtenni mert pl. sportolsz akkor mindig úgy időzíts, hogy utána moss hajat.

A hajfestés is hatásos lehet, mivel az szárítja a hajat.

Mosd gyakrabban a párnahuzatodat mert, ha egyszer is megizzadsz alvás közben, az már mindig zsírosítani fogja a hajad. Tartózkodj sokat szabad levegőn, mert az is szárítja az ember haját.

Pl. ilyeneket lehet tenni, ezeken kívül még hasonlókon gondolkozz. Sok sikert!

2014. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lalaith válasza:

Az tényleg segít, ha megpróbálod szándékosan kitolni a mosások közötti időt, sokszor éppen a gyakori mosás miatt zsírosodik a fejbőr, mert a sampon teljesen kiszárítja és a szervezet így védekezik.

A gyógyteás öblítések nagyon sokat segítenek, gyógyszertárban, bioboltokban pár száz forintért beszerezhetőek (100-300Ft/50-100g). Diólevél, csalán, citromfű, zsálya. Önmagukban is hatékonyak, de keverékként még inkább. (3-4 dl forró vízzel leforrázni 2 tk gyógynövényt, 10 percet lefedve áztatni, majd leszűrni. Hidegen átöblíteni vele a már megmosott hajat, nyugodtan rajta lehet hagyni, nem muszáj kiöblíteni.)

2014. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!