Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lett ennyire selymes,...

Mitől lett ennyire selymes, puha és sima az egész bőröm?

Figyelt kérdés

Voltunk nyaralni egyiptomban és pár nap alatt az egész bőröm (has, arc, orr, kezek, fenék, fürdőruha alatt is) teljesen megváltozott. Annyira puha lett, mint amilyen soha nem volt és nem tudom, hogy mitől lehet.


Ezekre tippelek:

- több vizet ittam mint szoktam

- többet ettem

- több zöldséget ettem mint szoktam

- naponta többször c-vitamint szedtem

- a naptól (itthon szedek napi 10ezer NE d-vitamint, ott csak napoztam)

- a tenger sós vízétől, amit nem mostam le magamról


Melyik lehet szerintetek? Szeretném megtartani ezt a puhaságot, mert nagyon tetszik :) Még a könyököm is olyan mint egy baba bőre, pedig mindig kicsit száraz szokott lenni.


Köszi szépen! :)



2014. ápr. 20. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem az eszed miatt, az biztos.
2014. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még mielőtt felháborodsz, hogy miért butázlak le:


- köztudott, hogy a több vízfogyasztás jót tesz a bőrnek

- köztudott, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás, ami bővelkedik vitaminban (sok zöldség, gyümölcs), jót tesz a bőrnek

- köztudott, hogy a c-vitamin jót tesz a bőrnek

- köztudott, hogy a napfény hatására keletkező D vitamin jót tesz a bőrnek - és ez a fajta D vitamin nem ugyanaz, mint amit az ételekből/gyógyszerekből kinyer a szervezet

- köztudott, hogy a só szárítja a bőrt, mivel nedvességmegkötő hatása van, így kizárt, hogy a sós víztől lett puhább a bőröd.


Tehát az általad felsoroltak mindegyike (kivéve az utolsó) közrejátszott. És nagy áldozat volt tőlem, hogy vettem a fáradságot és leírtam mindezt. Úgyhogy szívesen.

2014. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a só nem szárítja a bőrt, buta vagy
2014. ápr. 20. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
ha te mondod ;)
2014. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

bocsi, de a tiszta só tényleg jó, teszteltem már a számon, arcomon is, bedörzsöltem a nedves arcbőröm tiszta sóval és nagyon szuper volt akkor is, nyoma se volt szárazságnak. Illetve a féltesóm is azt mondta, hogy neki is a tenger teszi puhává a bőrét.


Na de ilyen bőröm soha nem volt.. A lábam is teljesen hidratált és puha, a talpam, a lábujjaim, a térdem, ha megkarcolom a vádlim/térdem, nem lesz fehér csík, annyira jó. Még egy tippem a víz minősége lehet.. Ott minden ásványvíz ásványvíz teljes oldott ásványianyagtartalma csak 140 TDS körül volt és csak ilyet ittam (nem csapvizet, mint itthon). Lehet a vízminőség miatt van :o

2014. ápr. 20. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
A sós víztől is puhább lehet a bőröd, egyrészt mert "leradírozza" az elhalt részt, mint a bőrradír, másrészt a só alapvetően valóban jót tesz. Ez még nem zárja ki, hogy hosszútávon kiszáríthatja. Ezenkívül igaza van a második hozzászólónak, és én sem értem, hogy ezen miért lepődtél meg ennyire.
2014. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!