Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Büdös izzadás ellen valami deo?

Büdös izzadás ellen valami deo?

Figyelt kérdés

Nagyon zavaró, hogy büdöset izzadok, stressz helyzetben pedig méginkább. Elég sokmindent kipróbáltam, rexona, gilette, nivea, fa, most oldspice original van, de ez is stressz helyzetben csődöt mond, ismét büdi leszek. Ez már egy visszahúzódást is jelent az életemben, nem is járok ki hétvégén, mert álltalában büdös voltam és ez nagyon kellemetlen, nincs is ettől égőbb dolog.

Azt hiszem ez már egy kisebb depresszió.

Tudtok valamit ajánlani? 24F


2014. ápr. 21. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, hát nem értem miért deo-t használsz, miért nem stiftet. a deo sztem tökre nem jó ilyenre, mert ügye a deo az amit fújunk. és gondolom a hónaljad izzad, hát oda stift kell. stiftből szerintem a legjobb:

[link]

amúgy a deo az kb arra jó kb h semmire :), sokfélét kipróbáltam talán a legjobb amit még úgy 2-3 óra múlva érzel az a dove deo-ja

[link] remélem segítettem.


23/f

2014. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, amúgy deostiftre gondoltam, nem pedig deo-sprayre.


Ezt kipróbálta már valaki?

[link]

2014. ápr. 21. 14:43
 3/8 anonim válasza:

Hasonló gondok után ami nálam használt, ezek kombinációja:


1.

Hónalj szőrtelenítése/borotválása.


2.

Deoként szerintem próbáld ki ezt kezdetnek:

Drogerie Marktban "Balea Extra Stark" golyós deo. Nagyon enyhe illatú és nekem nagyon bevált, és egész jó ára van. Így néz ki:


[link]



3.

Ha önmagában nem hatásos a Balea Extra Stark, akkor nagyon ritkán, kb havonta egyszer rásegítek vagy a Triple Dry golyós deoval, vagy az Exodorral.


Triple Dry golyós deo, (illatanyagmentes, antibakteriális), nagyon erős:


[link]


Drága, ezer forint fölött van egy 50 milliliteres kiszerelésben, de nagyon ritkán használom és nekem tényleg 100%-ban használ.


A Triple Dry használata csak igény szerint, a használata után hetekig felváltva csak a fent említett Balea Extra Starkot és egy átlagos olcsó izzadásgátló golyós deot használok, Balea Men típusúakat a DM-ből.

Azért felváltva, mert azt vettem észre, hogy felváltva hatásosabbak, mint sokáig ugyanazt használva.


A Triple Dry nagyon drága, ezért ehelyett használtam már gyógyszertárból Exodor-t pumpás, 100 milliliteres műanyagpalackos kiszerelésben. A használati leírása a palack hátoldalán van. Azt este kell használni, általában hetente egyszer lefekvés előtt. A legtöbb használónak nagyon szárítja a bőrét és másnap reggel krémmel kell bekenni a hónaljat, de nálam nincs ilyen szárító hatása. Lehet, hogy mert az ajánlottnál kevesebbet használva is használ, pedig tényleg én is szenvedtem korábban.



4.

Ruházat minél nagyobb pamut tartalmú, minél kisebb műszál tartalmú legyen. Nagyon nagy különbség az izzadékonyságnál a magas pamuttartalmú ing, boxer short, műszálas dzseki helyett amikor lehet pamut alapú dzseki, vagy kabát.


5.

Sokan a fenti golyós deokat nem javasolják, az alumíniumtartalma miatt, ezért javaslom keress rá más internet oldalakon is a témára, hátha találsz jobb megoldást is.

2014. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.

Nálam tényleg érdekes ez a dolog, mert nálam nem úgy van, hogy nagyon leizzad a hónaljam és akkor bűzlök, hanem szinte alig izzadok meg, még a ruhán talán nem is látszik a folt, de még is az a kicsi izzadás nagyon büdös.

Gonoltam már arra, hogy nem "tapad" meg a bőrömön a stift, és rövidesen a bekenés után lekopik...lehetséges ez? Mert pl másnap reggelre semmi nyoma a stiftnek, a hónaljam nem stiftes, mintha be se kentem volna...pedig bekenem rendesen.

2014. ápr. 22. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne egyel fuszeres, hagymas eteleket, sort se igyal, az nagyon budos izzadsagot tud okozni. Lehet, hogy gomba ellen is kezelned kene magad.
2014. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

Nálam a stressztől van, gondolom én...már azon is stresszelek, hogy vajon már büdös-e vagyok, nehéz ebből kimászni, akár mennyire is röhejes.

Nem tudom, hogy az odaban segítene-e, ez olyan mint a solutio antisudorica?

Csak azért, mert én németből kaptam a rokonaimtól, AHC20 sensitive terméket, de nálam ez nem igen hat, és ez is olyan mint a SA, tele alumíniummal. De az AHC20-at még egyszer kipróbálom, kicsivel többbet viszek fel...

A szódabikarbónás dologról mit gondoltok?

Nekem a szagot kellene semlegesíteni, mint ahogy előbb írtam, nem izzadok le mint az állat, nincs teniszlabdányi folt a hónaljamnál, egy picit néha átüt, de nem vészes.

Szóval érdemes a szódabikarbónás dolgot kipróbálnom, vagy ez csak nép hülyítés?

2014. ápr. 23. 16:31
 7/8 anonim válasza:
Én is büdöset izzadok, de csak stresszes helyzetekben. Nálam is "már egy visszahúzódást is jelent". Az antisudorica nem nagyon segít ilyen helyzetben, mert a szag sajnos ugyanúgy megmarad,még akkor is, ha nincsen izzadságfolt. Ha csak hónaaljnál érzed ezt a szagot, esetleg megpróbálhatod bekenni egyszerű sebfertőtlenítővel, de esetleg vízzel higított levendulaolajat is kipróbálhatsz. Remélem neked valamelyik be fog válni!
2014. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg Canesten kéne neked. Ez épp olyan, mint a lábszag. Csak a gombás láb büdösödik.

Nem kell ahhoz, hogy viszketést érezz, attól még lehet gombás.

2014. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!