Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sosem volt korpas a hajam, de...

Sosem volt korpas a hajam, de gondolom a szaraz sampon hasznalattol egy eve nem tett jot neki. Hogyan tudnam a korpat eltuntetni a fejboromrol? Es nem szeretnek mesterseges kellekekhez folyamodni. Idovel jobb lesz?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 14:57
 1/3 Ramcsiii ***** válasza:

Ricinusos pakolás


Hozzávalók:


egy csésze ricinusolaj

egy tojássárgája

negyed deciliter rum

A tojássárgáját lágyan verd fel, és keverd össze a ricinusolajjal és rummal. A pakolást vidd fel a hajtövekre és a fejbőrre, majd tekerj egy törülközőt a fejedre, és hagyd hatni a kencét 20 percen keresztül. Ez után bő vízzel öblítsd le a hajad, majd mosd meg a szokásos módon. A ricinusolaj megtisztítja a fejbőrt, de nem szárítja ki, és megszünteti a fertőzéseket is, amelyek szintén okozhatják a korpásodást. Próbáld ki..

2014. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, mitől korpás, mert nem biztos, hogy csak száraz. Az olaj egyébként nem hidratál önmagában, ráadásul, ha például a gomba elszaporodása okozza (a korpásodás zöme ilyen), akkor annak csak kiváló táptalajt adsz kb. Ráadásul hiába segít esetleg, mire kimosod, ott vagy, ahol a part szakad - ugyanúgy szétszárítod a fejbőrt. Ördögi kör. :D

Lehet allergia, baktérium, nem megfelelő hajápolók és még rengeteg oka.

Ha mindenképpen home made akarsz kísérletezgetni, inkább ecettel öblítsd, de előfordulhat, hogy nem lesz elég. Ajánlom a Nizoralt, bár "mesterséges kellék", de legalább szinte biztos, hogy használ. Ha az se válik be, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulnod, mert bonyolultabb az ok.

A szárazsampont viszont felejtsd el, igazából nem való rendszeres használatra, nagyon szükséghelyzetben 1-1 alkalommal remek, de limitáld ennyire a használatot.

2014. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ramcsiii ***** válasza:
Lehet Neked nem volt jó az olaj de nekem már nem korpás a fejböröm.Mikor kisebb voltam ugy másodikos ugye akkor nem tudtam volna mit használni igy anyukám a gyógyszertárból nekem egy nagyon jó illatú,valami löttyöt vett,nem tudom hogy mi volt a neve,az nagyon segitett.Évekig nem volt korpás a fejböröm.Most viszont megint picit elkezdett és amugy a ricinusolajat csak azért is akartam elöször használni hogy szebb legyen a hajam,de a korpásodáson is segitett..Két legyet egy csapásra..Csak ezért ajánlottam :)
2014. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!