Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Budapesten mennyi borravalót...

Budapesten mennyi borravalót adnátok - ha adnátok - férfi hajmosás és -vágásért?

Figyelt kérdés
Aminek ára 1780,-
2014. máj. 7. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
én mindenhol mindenért 10%-ot szoktam adni, de ez én vagyok.
2014. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
52%
En fodrasznak nem szoktam borravalot adni, a te esetedben felkerekitenem 1800-ra es ennyi.
2014. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a borravalót, mert valaminek van egy ára, miért fizessek többet?

Nekem sem ad senki, pedig én is szolgáltatok, csak én egy irodában ülve. Elvégzem a munkám, kedves és mosolygós vagyok az ügyfeleimmel, de ezért tőlük is kedvességet és mosolyt kapok.

Igaz, ez nem vendéglátás vagy szépségipar, de nem értek egyet az elvvel, hogy plusz adózatlan jövedelmet biztosítsak másoknak.

Az az ár úgy van kialakítva, hogy a szolgáltató belekalkulálta az anyag árát, a bérleti díját, a rezsijét, és haszon is van rajta.

2014. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a pultnál kell fizetni a fodrászatban így én ott nem adok borravalót. Ha ekkora összegre akarnék adni, 2000-et adnék.
2014. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyrészt egyetértek veletek. Viszont vidéken szerintem más a helyzet. Ha elégetett vagyok, ott szoktam borravalót adni, mert 1200-ért levágják a hajam, míg Pesten ez legalább 1500 Ft.
2014. máj. 7. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

A páromnak (ffi) itt vidéken 700 ft-ért vágják a haját. Igaz, háznál, szóval a fodrász nem adózik és nincs bérleti díja.

Debrecenben dolgozunk, épp múlt héten mondta egy barátnőm, hogy ki fog buszozni a régi fodrászához Hajdúsámsonba, mert ott háromezer-párszáz forintból megússza, míg Debrecenben legutóbb 7000-et kértek el tőle egy festés-vágásért.

2014. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!