Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van ma már szinte...

Miért van ma már szinte minden nőn minden nap alapozó a "férfiakkal szemben"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szerintem elég furcsa ,hogy a férfiak is ugyanúgy "bőrt viselnek", ha van valami bőrhibájuk vagy hogy "szebbek legyenek", mégsem kennek egy kiló vakolatot az arcukra. Szinte egy férfi sem használ alapozót, mégis ki lehet lépni az utcára. A nőknek tényleg szükséges, hogy állandóan rejtegessék a valót, vagy már ilyen szintű az önbizalomhiány a társadalomban? Nekem nem egy ismerősöm ki sem mer lépni az utcára alapos sminkelés nélkül.
2014. máj. 13. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Megszokott rutin.

2. Szeretünk egy kicsit tökéletesek lenni.

3. A saját és az ellenkező nem pozitív visszaigazolása sokat tud lendíteni azon aki önbizalomhiányos.

4. Ma már aki nem olyan mint a többi kirekesztik. Be kell illeszkedni a tömegbe.

5. A szépség és a szörnyeteg alapján a szépségre törekszik a média is. Ha nem akarnánk akkor is ott lenne a manipuláció.

A ffiaknál ez nincs. Nagy részben!

2014. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom, én nem ismerek egy lányt sem, aki ne merne kilépni alapozó nélkül, férfit viszont igen. :D

Max akkor szoktunk alapozót viselni, ha teljes sminket készítünk, mert ahhoz kell, az viszont nem a férfiaknak szól, a saját szórakoztatásunkra csináljuk, mert szeretünk sminkelni, ez van.

2014. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nőktől elvárják, hogy szép kis babaarcuk legyen. Kevés férfi az, akinek inkább a markánsabb vonások tetszenek. A bőrhibák meg csak még inkább rontanak a kevésbé babás arcon.

A férfiakkal szemben nincs ilyen elvárás.

Bár én nő vagyok, sminkelek is (de nem vakolok, csak szolidan) de azt én sem értem, aki még a szememet sem viszi le belőtt haj és smink nélkül.

2014. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert a férfiak 80%-ánál alapkövetelmény, hogy a nőkön legyen annyi MINIMÁLIS(!!) smink, ami a nőies vonásokat kiemeli. Ha pedig már odajut a nő, hogy kisminkeli a szemét, akkor muszáj alapozót is használnia az arcbőrön eltérő pigmentfoltok miatt.
2014. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na jó, babaarc..., de nem tudok egy lány ismerőst sem mondani, akiről ne állapítottam volna meg, hogy használ. Úgy értem, látszik.
2014. máj. 13. 17:35
 6/18 anonim ***** válasza:
A nők szeretnek tetszeni a férfiaknak. Ez mindig így volt, és mindig így is lesz. Az alapozó szerintem egyáltalán nem olyan dolog ami ellen lehet kifogás. Egyébként az embert sokkal többen megnézik, ha van rajta minimális smink . Neked vajon egy foltos, ilyen-olyan bőrhibás arcú lány tetszik jobban, vagy egy sima arcú , kevésbé "hibás" bőrű..? Persze hogy a szebb bőrű. Sajnos nem mindenki kap genetikailag hibátlan bőrt, de ha lehet rajta korrigálni miért ne tennénk?
2014. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Azért, mert a férfiak 80%-ánál alapkövetelmény,"


10-ből 9 férfi ismerősöm arra szavaz, hogy "inkább ne!", még a minimális sminkre is.

Persze ez ellentétben áll azzal, hogy a szépet nézik meg inkább.


Kérdező!

Milyen korosztályban nézelődsz?

Az én legtöbb ismerősöm csak 30 felé kezdett alapozót használni. Előtte középiskolában, egyetemen nem. És még most is inkább a természetességet választják, csak akkor sminkelnek rendesen, ha valami összejövetel (pl.: céges vacsora) van.

2014. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
20-30.
2014. máj. 13. 17:47
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
A mostani 20-on éves férfiak/srácok között alapkövetelmény :)
2014. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9:

huszonéves srácokról nyilatkoztam. És még én is bőven huszonéves vagyok. ;)

2014. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!