Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Légszi segísetek! Folyton...

Légszi segísetek! Folyton benő a szőr a bikinivonalamnál, és van amelyim be is gyullad, és óriási, fájó, gennyes valami lesz. Ráadásul utána csúnya, sötét folt marad ott. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 19:57
 1/9 anonim válasza:
Velem is ez volt. Az egyik ok az lehet, ha valami véletlenül a borotván marad. Ha nem maradt, és akkor is ilyen marad, akkor kendd be körömvirág kézkrémmel. Nekem bejött.
2014. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen van akkor keress másik szőrtelenítési módszert, mert amit most használsz azt a bőröd nem bírja.
2014. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok. Amikor legyantáztattam, mindenem gyanta volt, nem tudtam leszedni normálisan a szőrt. Epilálás után (igaz az egyik oldalt szedtem le csak), kb. 4 óráig nem tudtam összezárni a lábam, és úgy néztem ki mint egy (fél) fürdős k.va:D A krémtől pedig olyan gyulladásos roham tört rám, hogy nem tudtam, hogy vakarjam, vagy jegeljem hirtelen:S

Úgyhogy továbbra is borotválom, nekem az segít, borotvahabbal csinálom, várok vele kb 1 percet, amíg beszívja, és szőrnövekedéssel MEGEGYEZŐEN borotválom. Illetve úgy szoktam, hogy ha nyaraláson vagyok (ugye ott mindennap bikinizés megy), akkor első napra szépen leborotválom szőrnövekedéssel ellentétesen, aztán minden nap szőrnövekedéssel megegyezően. Utána krémmel kenem, változó, hogy milyennel, általában valami baba testápolóval. Ez nagyjából bevált. A benőtt szőrt (ami ritkán van, de akkor be is dagad), egy kifőzött tűvel szedem ki, tudom, hogy egyáltalán nem jó megoldás, de nem tudok jobbat rá, vettem már mindenféle szőrbenövés elleni krémet, akár 500 ft, akár 5000, nem használ:(

2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam már a borotvát, attól mégdúrvább volt, a gyantát nem igazán tudtam használni, illetve az egyik oldalon sikerült, de ugyan ez lett az eredménye.

Én is tűvel szoktam kipiszkálni, de a heg attól még ott marad, és nem merek így fürdőruhát se felvenni, mert nagyon csúnya... :(

2014. máj. 14. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél hidrogén-peroxid 3%-ost.Tedd rá páckötésként,így magától kifakad,ha meglátod a szálat húzd ki utána magától gyógyul.
2014. máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, egészen addig amíg be nem láttam, hogy nem szabad borotválnom, elkezdtem epilálni, az első alkalommal tényleg nagyon fáj, érdemes rövidre vágni és utána nekiesni a géppel, persze a benti részt azt borotválom, ott nem bírnám az epilálást. Viszont ha az elsőn túl vagy, akkor már sima ügy, mivel nem egyszerre nőnek a szőrök, azóta nincs semmi szőrbenövés, úgyhogy nekem ez így tökéletesen bevált.
2014. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de hát epilálom!
2014. máj. 18. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor passz, esetleg csináld borotvával, gyantával hátha neked az a jobb. Még egy jó ötlet lehet, ha kb. 3 naponta leradírozod testradírral, sőt még jobb a kisebb szemcséjű arcradír, ez is megoldhatja a dolgot, radírozás után kend be valamivel. IPL szőrtelenítést is próbáltam, hát nem túl hatásos, a lézer pedig egyenlőre iszonyú drága, úgyhogy csak ezek a hagyományos módszerek maradnak.
2014. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen panaszaim voltak. Kb 2 hónapja kipróbáltam, hogy zuhanyzáskor mikor vizes a bőröm bekenem a bikinivonalamat testápolóval, majd elkezdem dörzsölni (barátnőm hajbalzsammal csinálja és az is ugyanolyan jó). Ez megpuhítja a szőrt és így leborotválom. Ezután csak leöblítem vízzel és nagyon szép puha lesz a bikinivonalam. Nincs szőrbenövés, se kipattogás. Próbáld ki, hátha segíeni fog neked is! :)
2014. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!