Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennával festett már otthon...

Hennával festett már otthon valaki hajat?

Figyelt kérdés

Henna testfestéssel már próbálkozom, tavaly voltam is vele a Balatonon, viszont tudom, hogy hajra is lehet tenni, viszont eddig nem vitt rá a lélek.

Valakinek van tapasztalata? Csinált már?



2014. máj. 17. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hajfestésre nem ugyanazt a festéket használják. A testfestő hennába más anyagokat is kevernek, míg hajfestésre általában (és az kíméli leginkább a hajat) tisztán növényi eredetű anyagokat használnak. Pl. a henna növényt (Lawsonia inermis), vagy mellette indigót, diót, kamillát, kurkumát stb. Szóval direkt hajfestésre szánt hennát kenj csak a fejedre, testfestőset ne.
2014. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 éve otthon festem hennával. Az elsőnek igaza van, hajra csak tiszta henna jó (esetleg más növényekkel dúsítva más árnyalat elérése érdekében), a testre valóban pedig vegyianyagok vannak.


Tapasztalat: vörös lesz tőle, mivel alapból narancsos-vörösre fest így az alap hajszínedhez igazodó színmélységű vörös lesz belőle. Egyébként semmi extra, nem károsítja a hajamat, de nem is javított rajta semmit. De nekem amúgy is a szín volt a cél. szóval megérte.

Hátránya: megszabadulni tőle csak lenövesztéssel lehet.

2014. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Henna növénnyel dolgozom, indiából rendelem (zöld színű, szóva feltételezem nincs benne más).

A fekete "hennát" nem is használok, mert tudom, hogy csak akkor lát hennanövényt az az anyag, amikor én a déli sarkon fogok elefántot látni.

De köszönöm, akkor nézek erre alkalmas hennát. ::)

2014. máj. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!