Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak az arcbőrömmel,...

Mit csináljak az arcbőrömmel, hogy ne legyen ennyire zsíros?

Figyelt kérdés

Üdv!

Már a serdülőkoron túl vagyok, mégis nagyon zsíros és fényes az arcbőröm. Sokszor úgy érzem, hogy valami nagyon durván nem engedi, hogy lélegezzen az arcbőröm, nagyon zavar. Ráadásul akármihez hozzáér az arcom (telefon, a kezem), látszik és érződik, hogy mennyire zsíros. Ennek következtében mitesszeres nagyon, a pattanásokat szerencsére sikerül elkerülnöm.

Törlőkendővel át szoktam törölgetni, valamint hideg vízzel mosok arcot. Mindkettőt olyan gyakran, ahogy érzem, fuldoklik az arcbőröm. Valamint lehúzhatós arcmaszkot és arcradírt szoktam használni.

Szerintem nem gáz, de 21/F vagyok.


2014. jún. 2. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Tonik. Erre az sokkal jobb, mint a radírozás és a maszk. Minden reggel és este át kell törölni tonikkal. És szappannal moss előtte arcot, ne csak sima vízzel, mert az nem oldja a zsírt.
2014. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha szárazságra hajlamos bőröm van, akkor a szappanos víz és a tonik mellett megfelelő gondot kell fordítanom a hidratálásra is, ugye?

2014. jún. 2. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, akkor a T vonalban zsíros az arcod (homlok, orr, áll), de az orcád viszont száraz? Ez akkor kombinált bőrtípus. Tonikot csak ott használj, ahol zsíros, tehát ha az arcod nem az, akkor oda ne is kend, mert eléggé szárít.

A hidratálás fontos, persze, és lehet kapni ennek a bőrtípusnak megfelelő krémeket.

2014. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a homlokom és az orrom a legzsírosabb, de amúgy az arcom többi részén is. Ezt a hidratálásos dolgot csak azért kérdeztem, mert ha túlzásba viszem a szappanozást, kiszárad a bőröm. Télen állandóan ez a problémám.
2014. jún. 2. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kozmetikust ajánlok,ő tud adni terméket is ami a bőrödre készült.
2014. jún. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jún. 3. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

minél jobban szárítod, annál jobban zsíros lesz.

kend zsíros bőrre való nappali krémmel az arcod (reggel nappalival, este éjszakaival)

2014. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!