Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan Lány vagy Fiú,...

Van itt olyan Lány vagy Fiú, aki mostanában szedett ROACCUTAN gyógyszert?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatát várom akik IZOTRETINOIN tartalmú gyógyszert szedtek :) Köszi

2014. jún. 21. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Van. Mi a kérdés?
2014. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Minden érdekelne,milyen nemű vagy,miért kezdted el szedni,miket próbáltál előtte,hány hónapos lesz a kúrád,most hol tartasz benne? STB - STB :)

Hát így minden! :) Én lehet hogy most fogom elkezdeni szedni,bár JELENLEG (2hete) épp elég szép a bőröm,tini koromban volt nagyon aknés,és mostanában kb 2-3 éve újra előjött,bár nem úgy mint gyerekkoromban,de ez is nagyon zavaró már nekem! 28/L

2014. jún. 21. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel beletetted a kulcsszavak közé a PCOS-t, gondolom ilyened van. Arra teljesen felesleges szedni ilyen brutál gyógyszert, pláne, ha esetleg gyereket szeretnél mostanában. Amíg a kiváltó ok nem szűnik meg, addig úgyis visszajön a probléma, és nem éri meg a szenvedést - márpedig egy PCOS, hormonprobléma nem szűnik meg tőle.

Mostanában pedig semmiképp ne kezdd el szedni, leghamarabb ősszel, ha már nem süt a nap. Normális orvos fel se írná.

2014. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla,hogy PCOS lennék! A mesim teljesen rendszeres 29-31 napos mindig. (Csak azért írtam be kulcsszónak,mert az is okozhat pattanást.)

Gyógyszer után egy évet biztos várnánk,nem csak a gyógyszer miatt,hanem más okokból is.

Egyébként a PCOS hogyan kezelik? ÉS ha valaki attól aknés azt hogy kezelik?

2014. jún. 21. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendben. Ha nem haragszol, privátban írok róla. Ott kérdezhetsz bármit, ami érdekel.
2014. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egy kúra általában 1 évig tart. ajak és száj szárazság jelentkezhet, némi orrvérzéssel de ezek kenőccsel kezelhetőek. legközelebb kb októberben kezdheted el. bár 28 évesen ha ilyen gondjaid vannak, ott más áll a háttérben. Szörnyű lesz a kúra alatt de ki lehet bírni.
2014. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

17 éves fiú vagyok, január óta szedem, eleinte 30 az elmúlt hónapokban pedig már csak 20 mg-ot kell szednem, mert az arcom rengeteget javult és szükségtelenné vált a nagyobb dózis szedése...az ígéretek szerint hamarosan már csak 10mg-ot kell szednem majd egyszer csak abbahagyom....(gondolom ennek az évnek a vége körül)

Mint ahogy az feljebb írták biztos, hogy száradni fog a szád, nekem már 4 nap után elkezdett cserepesedni...ha folyamatosan kened szőlőzsírral nem lesz semmi probléma...

Egyébként ha ebbe belevágsz akkor a roaccutan helyett inkább szedd az Isotretinoin Teva gyógyszert mivel kb fele annyiért megkapod mint a Roaccutant...

A gyógyszer mellé kaptam két krémet: Dalacin emulzió és Aknemycin kenőcs (antibiotikumos). Nem tudom, hogy neked mit fog mellé felírni (már ha felír) de a helyedben azért kenném az arcod a gyógyszer mellett mert amikor én abbahagytam (mivel hogy elfogyott) borotválkozás után az arcomról úgy jött le a bőr mit a számról egyébként.. (tudom rád a borotválkozás nem vonatkozik de azért gondoltam leírom)

Összegezve annyit mondok, hogy próbáld meg, a szájszáradáson kívül 100 meg 1000 az egyhez, hogy bizonyos mellékhatások előjönnek...

Én szurkolok neked! :) Sok sikert! :)

2014. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!