Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most 2-3 naponta mosok hajat....

Most 2-3 naponta mosok hajat. Vissza akarom szoktatni arra, hogy hetente csak 1x mosom meg. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2-3 nap után már nagyon zsíros. Már az első nap végére is az egy picit és ilyenkor be szoktam szórni hintőporral. Ez ronthat valamit a visszaszoktatásban?
2014. júl. 2. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ront. De van száraz sampon, az jobb.
2014. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem próbáltam a citromot, de ha akarsz citromszagú lenni, akkor fél citrom levét tedd egy pohár vízbe és hajmosás után öblítsd le vele. Ezt a módszert a dédnagymamáink használták.
2014. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az ilyen dédimama praktikái dolgokat... dédnagyanyánk maximum akkor locsolták citrommal a fejüket, ha olyan országban éltek,ahol terem, mivel itt nem olyan réggel ezelőttig kuriózumnak számított és akkor se a hajukat öntözték vele. :D Na mindegy.

Kérdező, nagyon nem mindegy, mikor mostad hetente és hány éves vagy most. Mert kisgyerekeknél teljesen elég heti egy mosás, viszont egy felnőtt embernél, pláne városi környezetben ez nem igazán opció. Pláne, ha kamaszkorban vagy. A heti egy mosásra születni kell, mint a hibátlan arcbőrre. Amúgy is a rárakódott mocsok, az elterjedt hajformázók miatt a bőrgyógyászok is heti két mosást javasolnak általában, de ha szükséges, inkább mosd naponta, csak arra ügyelj, hogy kímélő samponnal.

A hintőpor ronthat a dolgon. Eltömíti a fejbőrön található pórusokat, ami nem egészséges nyilvánvalóan. Ráadásul erősen kiszárítja a bőrt is, amire találd ki, az mivel reagál? Úgy van, még több zsírral. A száraz sampon sem sokkal jobb, inkább csak akkor nyúlj ilyenek után, ha semmiképp nem opció, hogy megmosd a hajad.

Amit ajánlani tudok még, hogy véletlenül se zsíros hajra való samponnal moss hajat, jó lesz a normál is, mivel nem szárítja ki annyira. Balzsamot, pakolást a füled vonala felett sose használj, és felejtsd el a hajformázókat is, mivel prímán lerakódnak a hajtőre, ha mégis elkövetted ezt a hibát, akkor használj fejbőrtisztítót. A fésűid rendszeres mosását se mulaszd el!

A hővel is spórolj, hajszárítót csak langyosan, a többi ketyerét meg felejtsd is el egy ideig kísérleti jelleggel. Az állandó fésülködés, hajbabrálás, formázgatás is ronthat a helyzeten. Ha állandóan szorosan összefogod, akkor nem szellőzik, ami szintén nem jó.

Ha külsőleg mindent elkövetsz, és még mindig zsírosodik a fejbőröd, akkor belső oka van. Ha tizenéves vagy, akkor ne aggódj, el fog múlni, mire kinövöd ezt a korszakot, ha ezen már túl vagy, akkor érdemes lenne kivizsgáltatni.

Hát nagy hirtelen ennyi jutott eszembe, ami segíthet.

2014. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig nagymamám akart a fejemre kenni kis koromban citromot, csak nemhagytam.
2014. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!