Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el szoktatni a...

Hogyan kezdjem el szoktatni a babam hogy naponta 1x aludjon? Hogy csinaltatok? Rogton sikerult?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul alszik 1eves fiam es szeretnem valahogy h 1x aludna nappal,varom a tanacsokat.Most 2x alszik delelott 1,5orat,delutan pedig 2orat.
2009. szept. 7. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Éjjel mennyit alszik?Ha végig aludja az éjszakát,akkor nappal kevesebbet fog aludni.Leszoktatni nem lehet.Hiába kelted fel,ha álmos,akkor vagy elalszik újra,vagy nagyon nyűgös lesz.
2009. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktattam magától ált át.
2009. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ejjel is pl orankent kel es mar regota nagyon sokat kel,ebren alszik pedig nem is fogzik,atken terni a napi 1alvasra.Mert sokat hallok hogy akkor aludta at a baba az ejszakat,meg mar 1eves is
2009. szept. 7. 07:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt abból látod, hogy át kellene állni az egyszeri alvásra, ha napközben nehezen tudod elaltatni. Próbáld meg kitolni az első alvását, nem írtad, mikor alussza azt a 1,5, délután pedig 2 órát. Nekem a lányom, amikor még 2x aludt, akkor a délelőtti alvása 1/2 10-től volt 11-ig, ezt toltam ki szép fokozatosan 11-re és onnantól már nem aludt délután. Most már 1/2 12-kor alszik kb. 1-1/4 2-ig, kibírja estig. Eleinte biztosan nem megy nyűgösködés nélkül. Javaslom, azért ne erőltesd, meg fogod látni, hogy mi a jó neki. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktattam az egyszeri alvásra. Nálunk is úgy volt, hogy délelőtt délután aludt, aztán este már nehezen tudtam elaltatni , nem is aludta végig az éjszakát és korán kelt.

Én ébrentartottam délelőtt kb fél11 11-ig és akkor raktam le aludni. Aztán lassacskán kitoltuk ezt délre.

Az első pár napban folyamatosan foglalkozni kellett vele hogy ne aludjon el, és természetesen nagyon nyűgös volt, de simán átállt pár nap alatt.

Nálunk általában csak levest eszik alvás előtt, és ébredés után másodikat, de már van hogy komplett ebédet eszik alvás előtt. Ez szerintem egyéni. Csak azért irtam hogy ha nem eszik lefekvés előtt neaggódj másnál is igy van. :)

2009. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper!koszonom.Hat a fiam 10fele alszik el es ekkor alussza a masfe vagy 1orat.Delutan pedig 3fele akko is masfelet neha kettot.Akkor majd probalom enis tolni a delelotti alvast.Koszi megegyszer segitettetek.
2009. szept. 7. 10:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah azt kihagytam hogy este is hamarabb fáradt. Mire a fürcsihez értünk már szintén nagyon nyügi volt. Ezért kicsit előrébb hoztuk azt is. Aztán szépen visszatoltuk a szokott időre. Nálunk ez 21 óra.
2009. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!