Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajmosást követő 2-3 nap...

Laura97916 kérdése:

Hajmosást követő 2-3 nap múlva zsírosodik a hajam és összekötöm. Ugye, hogy itt a nyár így nem 2-3 naponta mosok hajat. Ha összekötöm ezt követő 2 nap múlva annyira fáj a fejbőröm, hogy sírni tudnék. Mit tudtok ajánlani, mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mossál hajat 2-3 naponta. Nem értem mit kell ezen problémázni... Nem felkötni kell, ha már zsíros, hanem megmosni.
2014. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha zsíros a hajad, mosd meg! Ne összekösd, hanem tessék megmosni! Ha zsíros a fejbőröd, a hajhagymák nem tudnak rendesen lélegezni és meghalnak. Vagyis ki fog hullani a hajad...
2014. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél keratint tartalmazo sampont, az lassitja a zsirododast ha rendszeresen hasznalod.:) nekem bevalt;))
2014. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a gyakori hajmosással, ha zsíros, akkor zsíros, nincs mit tenni. Ettől tényleg csak hullani is fog mellé.

Ki kéne deríteni, mitől zsírosodik. Aztán ha lehet, kezelni az okot. Addig meg kímélő sampont használj, mert ha zsíros hajra valóval mosod, kiszárítja a fejbőrt, amitől hamarabb bezsírosodik megint. Nyáron amúgy is hajlamos jobban rákezdeni a meleg miatt.

2014. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hajmosás után, Ne hajbalzsammal, hanem ecetes vízzel öblítsd le a hajad, lavórban.

Úgy, hogy a fejbőrödet is érje, legalább fél, vagy 1 percig, ettől el kell múlnia a zsírosodásnak.

Ha zavar a hajad és azért kötöd össze, akkor lazább gumit válassz, és a fejbőrödtől távol fogd össze, bár nem tudom mennyire hosszú, de most divat egymás alatt több helyen is összefogni. Így megtartja, ha mégoly nehéz is a hajad.


A gyakori hajmosás nem segít a zsírososdáson, hiába írjátok. Gyakrabban mosod, gyorsabban zsírosodik.

Tudom, mert én is ezzel küszködtem évekig. Amikor minden reggel mostam, estére már lelapult és a töve zsíros volt. Próbáltam szárazsampont, mindenféle gyógysamponokat, dauert, kénes nyavalyákat, semmi nem használt.

Az ecetes víz a király.

2014. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!