Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Meglehet szabadulni a tetűtől...

Meglehet szabadulni a tetűtől egy kezelést követően?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a kislányom tetves lett és én is "elkaptam" tőle. A Párom átnézte a fejemet, talált benne serkét így azonnal lemostam a hajam a Paranit nevű tetűírtó szerrel. Szépen nekiálltam a kis fésűvel ami jár hozzá, és legalább 5x átfésültem minden réteget a hajamban, leszedegettem a serkéket. Ahogy én láttam egész pici tetvek voltak a hajamban és serkéből sem olyan sok, tehát feltehetően még nagyon az elején csíptük el őket. A ruháinkat, törülközőinket...stb. 60 fokon átmostam. Megkértem a Páromat, hogy nézze át jó alaposan, megtette többször is és azt állítja, hogy ő már nem lát benne sem serkét, sem tetüt, de mindenhol azt olvasom, hogy egy mosással lehetetlen megszabadulni tőlük. Nem tudom, hogy volt már valakinek hasonló tapasztalata? Nem akarom, hogy csak azért mert nem vesszük észre, még tovább szaporodjanak amikor már szinte lehetetlen kiírtani őket. Viszont Ő akárhányszor átnézte a hajam a kezelést követően, azt mondja nem lát benne semmit. Amikor megtalálta őket először, akkor szinte rögtön észrevette, hogy serkék vannak a hajamban, tehát még azt sem mondhatom, hogy nem tudja mit kell benne keresni...
2014. júl. 5. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én milyen tetűirtót használtam, de elég volt egy kezelés. Másnap nagyapám fésülte át, szedte ki a serkéket, és szerencsére eltűntek. Ráadásul nálam nem vettük észre azonnal, szóval egy ideje már megvoltak addigra.

A kislányt is sikerült teljesen kikezelni?

2014. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, bár az Ő fejét többször kezeltük meg neki sajnos eléggé elszaporodtak a fejében... Az ő haja négyszer lett átmosva, mert amit első három alkalommal használtunk az nem volt túl hatásos, majd ezzel a Pranit nevű samponnal mostam át negyedjére amikor is már nem láttam a hajában tetüt és elő serkét sem találtam.
2014. júl. 5. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is Paranitot használtunk, egy alkalom elég volt. A lányom hajában rengeteg volt, váll alá ér a haja, kb másfél órát fésültem a haját mire úgy láttam hogy minden serke eltűnt. Nem is jöttek vissza szerencsére.
2014. júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így sajnos, a szereken kívül ecetes fésűvel fésülgettem, az leoldja a serkéket.
2014. júl. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én annyit csinaltam meg miutan paranittal lemostam a hajam, hogy ecetet is öntöttem ra boven mert ezt is olvastam, hogy az ecetes víztől gyorsabban lejonnek...hat ma festjuk a hajam meg előtte atnezetem remelem mar tiszta :(
2014. júl. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!