Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros, pattanásos arcbőrömet...

Zsíros, pattanásos arcbőrömet mennyire kezelem helyesen/helytelenül? (több lent)

Figyelt kérdés

Zsíros, pattanásos bőröm van (a pattanások általában besebesednek).


Vettem június végén egy L'Oréal micellás vizet arctisztításhoz, majd július elején egy Himalaya Herbals krémet ( [link]


1. Sima, langyos vízzel megmosom az arcom.

2. Micellás vizes vattakoronggal megtisztítom.

3. Miután felszívódott, ugyan azt a területet bekenem a fenti krémmel.

Ezt a három lépést reggel és este is elvégzem. Az arcom próbálom "szabadon hagyni", tehát nem sminkelek mostanában.

Ennek ellenére pattanásaim még mindig vannak, ugyan úgy besebesednek.


Vélemény? Helyes vagy helytelen?

Ha helytelen: milyen arcápolási rutin lenne hatásos?

Mely márkák mely termékeit használjam és milyen sorrendben?


15/L


Előre is köszönök mindent.



2014. júl. 17. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem márkákat ajánlgatni felesleges, mert mindenkinek más jön be. Ami fontos:

-fiatal vagy, ez egyenlőre valószínűleg életkori sajátosság és ki fogod nőni

- este is mindenképpen tisztítsd az arcod, ha nem sminkeltél akkor is

- nem biztos, hogy érdemes sokat krémezni, mivel az leginkább a száraz bőrre való, csak olyan krémet használj ami zsíros bőrre van (a link nem nyílik és nem ismerem azt a krémet, amit használsz)

- használj arcradírt hetente egyszer-kétszer, zsíros bőrre valót

- esetleg menj el kozmetikushoz arctisztításra, talán tud ajánlani valami jó készítményt is neked

2014. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor annyi idős voltam mint te én is szinte mindent kipróbáltam, és ez nem vicc. De semmi sem vált be. Vagy nagyon kiszáradt tőlük az arcom, vagy csak rosszabb lett. Egyszer úgy döntöttem, hogy én nem fogok tovább szarakodni vele(bocsi a kifejezésért)és azóta csak Dave szappannal átmosom este az arcomat és kész. Leszoktam a nyomkodásról, és azóta teljesen kitisztult az arcom. Jó, mondjuk havonta abban az egy-két napban kicsit rosszabb, de amúgy tiszta. Néha a kevesebb több ;)
2014. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm :), de azért még fogadok tanácsokat.


#2: Meg tudnád mondani a pontos nevét a Dove szappannak? :) Mert ugye van többféle.

2014. júl. 17. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, először "Dove soft Peeling" gyengéd bőrradírozósat használtam, az is segített, most pedig áttértem a sima Dove Beauty Cream Bar-ra..hatásában semmi különbség, csak mostanában ezt vesszük :)
2014. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kozmetikus ... nagyon ajánlom , eléggé hamar kezdtem el pattanásos lenni. kb. 11 évesen , mentünk is kozmetikushoz mert sokkal jobb elkezdeni hamarabb. Volt hogy úgy éreztem nem hat mivel úgy is pattanásos /voltam/vagyok. Aztán rájöttem amikor nem mentem hogy koránt sem. Nagyon sokat segít és használ. Nem is hasonlítana az arcbőröm a mostanihoz kozmetikus nélkül. Sok begyulladt pattanás stb... jobb elkerülni szerintem. Egy jó kozmetikus csodákra képes.
2014. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen termék is elég: bioboltból valamilyen pattanásos bőrre való szappan.

A drogériás termékek tele vannak káros anyagokkal, olyat ne használj. Csak bio cuccokat. Emellett persze fontos az egészséges életmód is, hiszen a pattanások oka belül van.

2014. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én szerintem jo termekeket hasznalsz ezzel nincs baj.

De en kozmetikusnak keszulok es mar egy csomo mindent

Tudok koztuk nagyon sok arcpakolast a te problemadra is keresek neked es majd irok

2014. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!