Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Kezelhetetlen, durva és...

SOS! Kezelhetetlen, durva és összevissza álló haj ellen valakinek ötlete? (Lent hosszabban)

Figyelt kérdés

Azt hiszem, a világon nekem a legkezelhetetlenebb és legundorítóbb a hajam. 28 éves vagyok és gyerekkorom óta gyűlölöm a hajam, olyannyira, hogy sokszor azt gondolom bárcsak valami miatt kihullana és soha többet nem nőne vissza. Akkor lenne okom venni egy szép egy egyenes parókát. De ahhoz nem vagyok elég tökös, hogy most leborotváljam és vegyek egyet.

Kezdjük ott, hogy nem göndör, nem is hullámos, de nem is egyenes. Úgy nézek ki, mint aki a bolondok házából szabadult, vagy mint aki belenyúlt a 220-ba. Ha kiengedem az egész a képembe zúdul. A millió hajszálam millió felé áll. Előre hátra jobbra balra, mindenfelé. Ha összefogom, akkor szintén az arcomba vág az egész. Ha kiegyenesítem, ami kb 1óra, az kb addig tart, amíg ki nem érek a fürdőszobából. Ha a fülem mögé teszem, felveszi a fülem formáját. Ha összefogom és kiengedem, olyan, mintha még mindig benne lenne a hajgumi. Volt már remington és philips hajvasalóm, de pár percnél tovább, akkor sem tart. Sőt, ha fodrász csinálja( és nem 1-nél voltam már), akkor sem tart, csak míg kimegyek a fodrászatból. Kegyetlenül hullik, de érdekes módon nem fogy, ugyanolyan dús mindig. Kegyetlenül korpásodik. Kipróbáltam mindenféle sampont, házi praktikát stb. semmi nem használ. Mindemellett fénytelen és durva tapintású. Olyan, mint a drót és úgy néz ki, mintha fognánk egy pamutgombolyagot és az egész szálat visszafelé kezdeném el húzni, magyarán, mint egy elmeháborodott. Persze elől rengeteg a babahajam, ami sosem nő egy mm-t sem és felfelé áll, ami szintén hullámos. Mintha antennáim lennének. Ha lelakkozom, akkor megkeményedik, mint a beton és szintén felpattan. Mondanom sem kell, hogy nézek ki. Semmit nem lehet belőle kihozni. Minden álmom a szögegyenes haj. Ha valakinek az van, és utálja azzal szívesen cserélnék, ha lehetne. 1 nap után sírva könyörögne, hogy cseréljük vissza. Na, kérdem én, létezik még egy ilyen szerencsétlen, mint én? Valakinek tuti ötlet?Minden nap sírhatnékom van a hajam miatt.



2014. júl. 21. 15:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként vállig érő hajam van, tehát nem egy iszonyatos mennyiség. Épp most vasaltam, összefogtam és látom, hogy szanaszét áll, mintha valaki hátulról fújná hajszárítóval.Egyszer elszáll az agyam és kitépem tövestől az egészet.
2014. júl. 21. 16:01
 2/12 anonim ***** válasza:

Mutass egy képet, amin olyan a nő haja, mint a Tiéd.

Nekem is göndör, néha nagyon durva tapintású. ezért általában én is egyenesítem. Használok KALLOS hajpakolást, Syoss hajolajat, Gliss Kur sampont extrán sérült hajra. A hajvasaló ios csak akkor jó, ha van hozzá több ezer forintos olajad, amivel előtte bekened a hajad, különben sz4rt sem ér az egyenesítés.

Nem tudom, anyagilag hogy állsz, de én ezt kipróbálnám a helyedben:

[link]

2014. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én körkefével + hajszárítóval szoktam egyenesíteni, igaz, szögegyenes attól sem lesz, de az úgyse tetszik, szép hullámos lesz, egészséges kinézetű.
2014. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fodrász Krisztina ***** válasza:
Kedves Kérdező! A tartós hajegyenesítést tudnám neked ajánlani. Nem roncsolja a hajat,teljesen egyenes lesz és puha valamint pára hatására sem ugrik vissza!! Ha Budapesti lakos vagy akkor tudok is ezen segíteni. :)
2014. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos nem Budapesti vagyok.Nekem a fodrászom azt mondta erre a tartós hajegyenesítésre, hogy olyan egyenes nem lenne tőle, max. annyi,hogy nem állna össze a hajgumitól :( Minden új ötletet igyekszek kipróbálni, hátha csoda történik.
2014. júl. 22. 10:09
 6/12 Fodrász Krisztina ***** válasza:
Sajnálom hogy ezt mondta, pedig jó termékkel és kellő tapasztalattal,oda figyeléssel szép hatást lehet elérni, én wellával dolgozom és azzal atom biztosan egyenesen marad és valóban jobb lesz a haj állaga is tőle
2014. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szia! Az én hajam is ilyen! én megtanultam szeretni. Örülök neki, hogy sok van, és hogy nem szögegyenes. én csak ritkán vasalom, mert káros. Ha megnöveszted jó hosszúra, kevesebb gondod lesz vele! én próbálom megtűzdelni, néha pedig becsavarom. Hőtől védeni kell, mert az hamar tökreteheti.
2014. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem tudok megbarátkozni vele :( Tudom, hogy káros a vasalás, már nem is emiatt nem vasalom, hanem mert úgysem használ. :( várom a csodát. Hátha....
2014. júl. 30. 12:43
 9/12 anonim válasza:
valakinek például nincs haja
2018. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látom, már nem mostani kérdés. Esetleg azóta javult valamit? Lett megoldás? Az én hajam is ugyanilyen és már szinte mindent próbáltam.
2019. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!